Milli atlet Necati Er rekor kırarak finale adını yazdırdı

Milli atletimiz Necati Er 23 yaş altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmektedir. Şampiyona kapsamında Milli atletimiz Necati Er rekor kırarak finale yükseldi. Necati Er 3 adım atlamada 17 metreyi geçerek bir ilke imza attı…

Milli atlet Necati Er rekor kırarak finale adını yazdırdı

Milli Atletimiz Necati Er Rekor Kırarak Finale Yükseldi!

Tüm ülkemizi ilgilendiren güzel haber Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan geldi. Bilindiği gibi son dönem içerisinde Avrupa Atletizm Şampiyonası idrak ediliyor. 23 yaş altı kategorisinde Necati Er ülkemizi temsil ederek bu şampiyona içinde mücadelesini veriyordu.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında İsveç’in Gavle şehrinde düzenlenmekte olan 23 yaş altı üç adım uzun atlama kategorisinde milli atletimiz Necati Er bir rekora imza attı.

Necati Er 23 yaş altı üç adım uzun atlama kategorisinde 17.05 metrelik bir atlayış gerçekleştirdi ve Türkiye rekorunu kırdı. Bu skorla milli atletimiz adını finale yazdırmayı başardı.

Türkiye atletizm tarihinde üç adım uzun atlama kategorisinde ilk defa 17 metre mesafeye atlayan milli atletimiz Necati Er, Avrupa kapsamında ise 17 metreyi geçen 4. İsim oldu.

Kendisine milli forma altındaki kalan performanslarında başarılar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 02:09

YORUM EKLE

Popüler Haberler