MSB ve İçişleri Bakanlığı'na KPSS Şartı Olmadan 35 Bin Personel Alımı Yapılacak!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve İçişleri Bakanlığı'na 35 bin personel alımı yapılacak. İki kurum da personel alım duyurularını yayınladı ve üstelik KPSS şartı yok! En az lise veya dengi öğrenim kurumlarından mezun olan bireyler genel ve özel şartları taşımaları halinde başvuru yapabilmektedir.

MSB ve İçişleri Bakanlığı'na KPSS Şartı Olmadan 35 Bin Personel Alımı Yapılacak!

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde sözleşmeli er alımları gerçekleştirileceğini duyurmuştu. İçişleri Bakanlığı da personel alım duyurusu yayınlamış ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 27 bin personelin istihdam edileceğini kaydetmişti.

İki kurumun da ardı ardına yayınlamış olduğu personel duyurusundan sonra, astsubay alımları için ön başvuru süreci hayata geçmişti ancak başvurular kısa bir süre önce tamamlandı. Jandarma Genel Komutanlığı da uzman erbaş alımlarına ilişkin duyuru paylaşmış ve alımlarda KPSS şartı aranmayacağı ifade edilmişti.

Lise Mezunları Başvurabiliyor

En az lise veya dengi kurumlardan mezun olan bireyler, özel ve genel şartları taşımaları halinde başvuruları yaptı. Jandarma uzman erbaş alım başvuruları ise jandarma komutanlığı personel temin sekmesinden yapılabilmektedir. E-devlet bilgileriyle sisteme giriş yapmanız halinden ilkokul mezunları alımlara başvurularını gerçekleştirebiliyor. 20 Şubat 2019 günü MSB, personel duyurusu yayınlamıştı. Başvurular yalnızca e-devlet üzerinden yapılmış ancak adayların gereken niteliklere sahip olup olmadığı büyük bir önem arz etmiştir.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 09:09

YORUM EKLE