Muğla'da Tilki Vahşeti; Kapana Yakalanan Tilkiyi Öldüresiye Dövdüler

Muğla'nın Dalaman ilçesinde tatilcilerin kapana yakalanmış olarak bulduğu tilki yürekleri burktu. Kapana yakalandıktan sonra sopayla dövüldüğü anlaşılan tilki kurtarılamadı.

Muğla'da Tilki Vahşeti; Kapana Yakalanan Tilkiyi Öldüresiye Dövdüler

Türkiye'de hayvanlara yönelik şiddet suçlarının bir yenisi Dalaman ilçesinden geldi. Muğla'nın Dalaman ilçesinde tatilciler kapana yakalanmış bir tilki buldular. Tilkinin kapana yakalandıktan sonra sopayla dövüldüğü ve şiddeti uygulayanlar tarafından telef edildiği düşünülerek kapanda bırakıldığı fark edildi. Merhametli tatilcilerin kapandan kurtararak hayvan barınağına götürdüğü tilki burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

HAYDOS YARDIMA KOŞTU

Dalaman'ın Sarsala Koyu civarındaki tatilcilerin bulduğu yaralı tilki görenleri üzdü. Tilkiye yönelik uygulanan şiddet ise insanların ne kadar vicdansızlaşabileceklerini ortaya koydu. Tilkiyi kurtarmak isteyen tatilciler olaya müdahale edilmesi için Muğla Hayvan Dostları Deneği'nden yardım istediler. Hayvan ambulansı ile olay yerine intikal eden hayvan dostları, tilkiyi kurtararak Atakent Bülüşlü'deki bakımevine götürdüler. Hayati tehlikesi olan tilkiye serum takan sağlık görevlilerinin tüm müdahalelerine rağmen tilki can verdi.

HAYDOS BAŞKANI AĞIR KONUŞTU

Muğla Hayvan Dostları Deneği Başkanı Türkan Dağdelen, konuşmalarında sitem etti. "Sözün bittiği yerdeyiz" diye konuşmalarında çıkışan Dağdelen, insanların belirli hayvanların neslini tüketmeye yönelik davranışlarında bilinçsiz olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 18:33

YORUM EKLE