Mutlaka İzlemeniz Gereken Son Zamanlarda Popüler 10 Netflix Dizisi – En İyi Netflix Dizileri

Son dönemlerde dizi evrenini değiştiren Netflix izleyiciler tarafından çok takdir edilen diziler ortaya koyuyor. Gelin 10 diziden oluşan listemizi birlikte inceleyelim.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Son Zamanlarda Popüler 10 Netflix Dizisi – En İyi Netflix Dizileri

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Netflix Dizileri

Televizyon ve sinema evreninde değişimlerin olduğu bir süreç içindeyiz. Bu değişimlerin yaşanmasında en çok etkili olan platformlardan biri de Netflix. Narcos ve House of Cards gibi önekler verebileceğimiz Netflix yapımı diziler ile kendini tüm Dünya’ya kanıtlayan firma, yüzlerce farklı çalışmaya imza atmış durumda.

Üstelik Netflix çok uygun bir fiyat karşılığında izleme şansı yakaladığınız bu dizileri yüksek kalitede izlenime sunuyor. Bunun yanında Netflix dizilerini yalnızca televizyon üzerinden değil intenet erişimi sağlayabildiğiniz her cihaz üzerinden izleyebilmektesiniz.

Yeni bir Netflix kullanıcı iseniz ve hangi diziyi izlemeye başlayacağınıza karar veremiyorsanız, aşağıda sıralayacağımız dizileri incelemenizi öneririz.

10 -) Goddles

Bir neslin çocukluğunda hayranlıkla izlediği kovboy film ve dizilerine benzerliği ile gönüllerde taht kuran dizi 1880 senelerinde Amerika’da geçiyor. Oldukça kuvvetli bir oyuncu ekibi olan dizi Amerika’daki iç savaş sonrasında ülkenin geçirdiği zor zamanları konu ediniyor.

9-) Altered Carbon

Bilim kurgu filmleri arasında, insanların beyinlerinin, elektroniğe dönüştürülüp ölümsüzlüğün bulunması konuları işlenenleri her zaman bir adım önde olmuştur. Netflix yapımı olan bu dizi bu konu üzerinde çok güzel bir senaryo hazırlamış. Yalnızca senaryosuyla değil oyunculuklarıyla da kendine hayran bırakan dizi gerilim ve aksiyon dolu sahneleri ile kalplerin hızlı atmasına sebep oluyor.

8-) Unbreakable Kimmy Schmidt

Bir tarikattan çıkan ve bu durum sonucunda bir takım psikolojik sıkıntılar yaşayan genç kız moden dünyaya geçiş yapmasıyla birlikte yeni bir hayata başlamıştır. Bu hayata adapte olması gerektiğini anlayan genç kızın mizahi öyküsü anlatılıyor bu dizide. Sizi oturduğunuz yerden kaldırmayacak tarza bir dizi olan bu yapım eminiz ki hoşunuza gidecektir.

7-) BoJack Horseman

Aaron Paul gibi herkes tarafından tanınan bir isimin seslendirmesini yaptığı animasyon dizisinde asıl kahraman BoJack Horseman’ın mizah konusunda son derece başarılı olduğunu görüyoruz. Bir atın geçmiş zamanlarda sitcom yıldızı iken, ününü zamanla yitirmesini ve o ünü tekrar elde etmek için gösterdiği müthiş çabayı konu edinen dizinin müziklerinin de oldukça başarılı olduğu görülüyor.

6-) Love

İçinde olduğumuz uygar çağdaki aşkları konu edinen dizide hem komedi hem de aşk üzerine bir hikaye izleyeceksiniz. Ergen tavırlardaki bir kızın gayet mülayim bir çocuk ile tanışması ile birlikte cereyan eden olaylar diğer romantik komedi dizilerinden çok daha güzel bir şekilde ekrana aktarılmış. Bununla birlikte yeni bir yapım olduğu için günümüz konularından da esinlenilmiş bu yüzden gençlerin dikkatini çekmekte gayet başarılı durumda.

5-) Narcos

Son derece güçlü bir uyuşturucu baronunun bu gücünü nasıl elde ettiği anlatılıyor. Gün üzerinden 60 milyon dolar kazanan Pablo Escobar ve onun bu duruma gelebilmek için yaşadığı olaylar anlatılırken Kolombiya’nın esrarengiz sokaklarında olan aynı heyecanı yaşamanızı sağlayacak.

4-) Master of None

Netflix’ten başka platformlarda fazla tanınmayan fakat size iyi vakit geçirtmeye yetecek kadar güzel bir yapım. Bu dizide Hintli bir adamın yaşamı ve yaşadığı ilişkileri konu olarak alınmış ve aynı zamanda azınlık kesimin Amerika’da nasıl şartlar altında yaşamaya devam ettiklerinden de ipuçları verilmiş. Bu dizinin bir diğer dikkat çekici özelliği ise hem yazarının hem yönetmeninin hem de oyuncusunun aynı kişi olması. Aziz Ansari.

3-) The Crown

Kraliçe 2. Elizabeth’in hayatının konu edinildiği dizide o dönemin ihtişamlı kıyafetleri, bakımlı atları ve daha birçok tarihi özellik ekranlara aktarılmış.

2-) Mindhunter

Mindhunter, 95 senesinde John Douglas ve Mark Olshaker’in yayınladıkları bir kitaptan uyarlanmıştır. Yapımda pek aksiyon sahnesi olmasa da izleyicinin gözünü kırpmadan izlemesini sağlayacak bir DNA’ya sahip. Gerçek kişi ve olaylardan esinlenilerek ortaya konmuş projede yapılmış olan röportajların her bir cümlesi de gerçek. FBI  yapılanmasının nasıl oluşturulduğunu merak ediyorsanız bu diziyi izlemenizi öneririz.

1-) Stranger Things

Diziye başlamanız durumunda öncelikli olarak uyarı yapmamız gerekiyor. Bu dizi sizde bağımlılık yapacak ve uzun süre başından kalkamayacaksınız. Bu yüzden bol bol boş vaktinizin olduğundan emin olun, ondan sonra diziye başlayın sayın okurlarımız.

Stranger Things’in başrollerinden çocuklar oynuyor bu sebepten kimi izleyiciler bu diziye biraz önyargılı davranıyor. Fakat çoğu izleyici diziyi izlemeye başladıktan sonra bu önyargılarının yanlış olduğunu anlıyor ve dizinin hikayesine hayran olduklarını ifade ediyorlar. 1980 senelerinin konu alındığı dizi bilim kurgu yapımlarından hoşlanan izleyicileri mest ediyor. İzleyen herkes tarafından gelen yorumlara bakılırsa Stranger Things listemizin 1 numarasında olmayı hak ediyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 17:59

YORUM EKLE