Niğde'de 3 Günde 1300 Kişi Aynı Şikayetle Hastaneye Gitti!

Niğde'de yalnızca 3 günde 1300 kişi bulantı, ishal ve kusma şikayetleriyle hastanelere başvurdu. Pazar gününden bu yana artan şikayetler kapsamında Valilik soruşturma başlattı. Niğde Valiliği, su numunelerinin alındığını duyurdu.

Niğde'de 3 Günde 1300 Kişi Aynı Şikayetle Hastaneye Gitti!

Niğde’de 3 günlük süre zarfında 1300 kişinin sağlık kurumlarına başvurması üzerine Valilik soruşturma başlattı. Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Pazar gününden bu yana 1300’ü aşkın vatandaşa kusma ve ishal şikayetleriyle tedavi uyguluyor.

İçme Suyunda Soruna Rastlanılmadı

Niğde Valiliği, Pazar gününden bu yana bulantı ve ishal şikayetlerinin arttığını işaret ederek gerekli tahkikatın başlatıldığını duyurdu. Valiliğin, düzenli olarak içme suyu analizlerini yaptığını ve herhangi bir probleme rastlanılmadığını belirterek, güncel su numunelerini alındığını kaydetti. Gelişmelerin kamuoyuna duyurulacağının da altını çizen Valilik, sağlık kurumlarında da bütün tedbirlerin alındığını bildirdi.

Tedbir mahiyeti açısından klor oranlarının artırıldığını açıklayan Niğde Valiliği, yağış ve mevsim şartları sebebiyle virüslerin bulaşma oranının artış göstermesiyle kaynaklanan bir problem olabileceğini aktardı. Bu noktada Valilik dışındaki açıklamalara itibar gösterilmemesi ve el hijyenine dikkat uyarısı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 21:42

YORUM EKLE