Nihat Hatipoğlu'nun Programında Din Değiştirdi Denilen Çocuğun Annesinden Suçlama!

Ramazan ayının vazgeçilmez programlarından biri de Nihat Hatipoğlu'nun programı, din değiştiren bir çocukla gündeme oturdu. Din değiştirdiğinin söylendiği çocuğu annesinden tepki geldi. Detaylar haberimizde.

Nihat Hatipoğlu'nun Programında Din Değiştirdi Denilen Çocuğun Annesinden Suçlama!

Ramazan aylarında ekrana gelen ve iftar vakti canlı yayın yapan Nihat Hatipoğlu'nun programında şok bir olay yaşandı. 13 yaşındaki bir Ermeni çocuğunun dinini değiştirdi. Dininin değiştirildiği düşünülen çocuğun annesi duruma sessiz kalmadı. Bu din değiştirme ile ilgili herhangi bir bilgisi olmadığını ve kendisinden izin alınmadığını belirtti.

Arthur adındaki bu çocuk canlı yayında müslüman olmak istiyorum dedi. Bunun üzerine Nihat Hatipoğlu çocuğu yanına çağırdı ve Kelime-i Şehadet getirtti. Programa damga gibi vuran bu olayın yankıları bitmedi. 12 Mayısta gerçekleşen bu olay sonrası anne ekranlara çıktı. Çocuğunun hristiyan olduğunu ve müslüman olmadığını söyledi. Bu olaydan haberi olmadığını da söyledi. Kimsenin anneden izin almaması da gündeme bomba gibi düştü. Anneden izin alınmamış olması çocuk istismarı olarak algılandı ve HDP milletvekili Diyanet İşleri Bakanlığı'na suç duyurusunda bulundu.

13 yaşındaki Arthur'un programa bir arkadaşının ısrarı üzerine çıktığı anlaşıldı. Sadece bedava yemek yemeyi ve canlı yayına çıkmayı düşünen çocuklar gündemi sallamayı başardı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 23:12

YORUM EKLE