Nöbetçi Noterler İstanbul Ankara İzmir - 25 - 26 Mayıs 2019 Cumartesi ve Pazar Tarihleri Nöbetçi Noterler!

Noterlere hafta sonu nöbetiyle ilgili düzenleme yapılmasının ardından ülke genelinde pek çok yerde noterler hafta sonu da faaliyet göstermektedir. İşte 25-26 Mayıs 2019 Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul, Ankara ve İzmir nöbetçi noterler ve adres bilgileri.

Nöbetçi Noterler İstanbul Ankara İzmir - 25 - 26 Mayıs 2019 Cumartesi ve Pazar Tarihleri Nöbetçi Noterler!

Noterlikler; kişi haklarının güvence altına alınabilmesi, anlaşmazlıkların giderilebilmesi için hizmet veren kurumlardır. Hukuk belgelerinin düzenlenmesinden sorumlu olan noterler, yapılmasının ilgili kanunlar gereği farklı bir makama, merciye veya şahsa verilmediği hukuki işlemleri düzenlemektedir. Kanun hükümlerince yapmaları emredilmiş ancak mercileri belirtilmemiş hukuki işlemlerin tamamı Noterlik Kanunu hükümlerine göre yapılmaktadır.

Noterler;

Bir taşınmazın satış vaadi sözleşmesini, alım satım sözleşmesini hazırlamakla yükümlüdür. Bu evrakları kanunlara uygun bir hale getirerek, resmi evrak üzerinde yer alan imza, mühür veya herhangi bir ibareyi onaylayarak resmiyet kazandırırlar. Protesto, ihbaname ve ihtaname gönderme yetkisi vardır ve kanuna göre tescili gereken işlemlerin tamamı tescil edilebilmektedir.

Hafta Sonu Noter Uygulaması

Noterlerin hafta sonu kapalı olması bir takım mağduriyetler doğurduğundan alınan karar ile bir kısım noterler hafta sonunda da hizmet vermektedir.

 

NÖBETÇİ NOTER SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 23:26

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 1 hafta Önce

19 mayıs noter açıkmı

Nlufer
Nlufer - 2 gün Önce

Cumartesi acıkmısınız

Popüler Haberler