NVi TC Kimlik No Sorgulama, İntenetten T.C Kimlik Numarası Öğrenmek

TC kimlik numarasını nasıl bulabilirim? Vatandaşlık numarası nereden nasıl öğrenilir, bulunur? TC kimlik numaramı öğrenmek istiyorum,Ad soyad yani isimle TC kimlik no öğrenme, sorgulama, bulma ve İnternet üzerinden T.C kimlik numarası nasıl öğrenileceğini anlattığımız yazımız rehber haberimizde tüm detayları ile bilgilere erişebilirsiniz.

NVi TC Kimlik No Sorgulama,  İntenetten T.C Kimlik Numarası Öğrenmek

Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin birer vatandaşlık numarası yani Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası bulunmakta. 11 haneden oluşan bu numaralar Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü tarafından 1 kişiye yalnızca 1 kere verilir ve bir daha değiştirilemez. Gündelik hayatta herhangi bir devlet kurumuna başvuruda bulunurken vatandaşlık numaramızı kullanmaktayız. Fakat bu numaralar kimi zaman kişiler tarafından unutulabiliyor. Peki bu kişilerin yanlarında bu numarayı hatırlayabilecekleri belgeleri bulunmadığı durumlarda intenet üzerinden kimlik numaralarını nasıl bulacaklar?

İntenetten T.C Kimlik Numarası Öğrenmek

İntenet üzerinden vatandaşlık numarasının öğrenilmesi çok kolaydır. 2 farklı yöntem ile öğrenilebilen T.C Kimlik Numarasına ilk olarak E-Devlet Kapısı’ nı kullanarak hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu işlemi https://www.turkiye.gov.tr/kisisel-bilgiler linkine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Adrese gittiğinizde 1 seçenek hariç tüm seçeneklerde T.C Kimlik Numarasının istendiğini göreceksiniz. Fakat intenet bankacılığı seçeneğinde Vatandaşlık numarası sorulmamaktadır. Kullandığınız bankayı seçerek kart numaranız ile şifrenizi girdikten sonra kimlik bilgilerinizi görebilirsiniz.

2. yöntem ise Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü resmi intenet sitesinden kimlik bulma işlemidir. https://tckimlik.nvi.gov.tr/Modul/NufusaKayitYeriSorguModulTCKimlikNo  adresine giderek sayfada sizden istenen Ad, Soyad, Baba Adı, Anne Adı, Doğum Yılı, Cinsiyet, İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Birey Sıra No gibi bilgileri eksiksiz şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri doğru girmeniz halinde vatandaşlık numaranızı öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere T.C kimlik numaranıza ihtiyacınızın olup bunu unutmanız ve yanınızdaki belgelerle bu numaraya ulaşamamanız halinde nasıl öğrenebileceğinizi anlattık. Konu hakkında yorum ve görüşlerinizi bizlere aşağıda bulunan yorum yap bölümünden iletebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 20:27

YORUM EKLE