O Cinayette 2 Yeni Sanık

Kars’ın Kağızman ilçesinde kaybolan Sedanur Güzel’in cesedi 7 gün sonra bulunmuştu. Güzel’in öldürülmesiyle ilişkisi olduğu iddia edilen 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

O Cinayette 2 Yeni Sanık

Kars Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, Sedanur Güzel’in öldürülmesine ilişkin 2 kişi daha tutuklandı. Soruşturmada cesedin köye 1 km mesafede taşların altına gizlendiği vurgulandı ve cinsel istismar konusunda patolojik incelemenin beklendiği açıklandı.

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz yaptığı açıklamada, gelişme olması halinde kamuoyuna bilgi verileceği yer aldı. Soruşturmanın Kağızman Cumhuriyet Savcısı Fatih Arıcıgil tarafından yürütüldüğünü de hatırlatan Camgöz, son tutuklamalarla birlikte tutuklu sayısının 3’e yükseldiğini kaydetti.

Yabani Meyve Toplamaya Çıkmıştı

9 yaşındaki minik Sedanur Güzel, Kars’ın Kağızman ilçesinde yaşamaktaydı. 16 Eylül günü yabani meyve toplamaya çıkan Güzel kayboldu. Minik Sedanur’un bulunabilmesi için JAK, AFAD, UMKE ve gönüllüler de dahil olmak üzere pek çok kişi arama çalışmalarına başladı.

Aramaların sonucunda minik Sedanur’un cesedi 7 gün sonra bulunabildi. Köyün 1 km ilerisinde taşların altına gizlenmiş olarak bulunan ceset, Sedanur’a aitti. Olayla ilgili çelişkili açıklamalarda bulunan komşu Ertan B. Tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şimdi ise minik Sedanur ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 2 kişi daha tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 20:42

YORUM EKLE