ODTÜ mezuniyet törenine açılan pankartlar! Bu yıl pankartlara Ekrem İmamoğlu damga vurdu

Her geçen yıl olduğu gibi bu yılda ODTÜ'de pankartlar konuştu! 2019 mezuniyet törenininde açılan pankartlara bu yıl Ekrem İmamoğlu damga vurdu! İşte detaylar...

ODTÜ mezuniyet törenine açılan pankartlar! Bu yıl pankartlara Ekrem İmamoğlu damga vurdu

Rektör yasak koymuştu... ODTÜ’de İmamoğlu pankartı! 

ODTÜ rektörü mezuniyet törenini medyanın izlemesini yasakladı. 

 ODTÜ mezuniyet törenine her yıl açtığı pankartlarla damga vuruyor. Bu yılda açılan pankart arasında Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul seçimleriyle ilgili 20 lira öneği damga vurdu. ODTÜ'lü öğrenciler ''Bu pankartın dörtte biri sahte'' yazılı pankart taşıdı. ODTÜ rektörü töreni medyanın izlemesini yasakladı. 

Sözcü'den Zekeriya Albayrak'ın haberine göre Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezuniyet töreni Devrim stadyumunda yapıldı ve her yıl olduğu gibi yine renkli sahneler yaşandı. ODTÜ öğrencilerinin geçen yıl taşıdığı ve 4 öğrencinin tutuklanmasına neden olan “Tayyipler Alemi” pankartı nedeniyle yaşanan tartışmalar sonucu bu yıl rektörlük, gazetecilerin töreni izlemesini yasakladı ancak sosyal medyayı unuttu. 

 ODTÜ’de yapılan bütün mezuniyet törenleri gibi, bu yılda yapılan törende birbirinden farklı pankartlar dikkat çekti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik pankartta ODTÜ’lü öğrenciler ”Bu pankartın dörtte biri sahte” yazılı bir döviz taşıdı. İmamoğlu İstanbul Büyükşehir seçiminin iptal edilmesi ancak aynı zarf içinde bulunan diğer üç seçime ilişkin oy pusulalarının geçerli sayılması üzerine cebinden 20 lira çıkarıp, ”Bu 20 liranın 5 lirası sahte, 15 lirası değil” demişti. 

 Geçen yıl “Tayyipler Alemi” yazılı pankartla ilişkin dört ODTÜ’lü öğrenci ve pankartı bastığı belirlenen bir kişi Cumhurbaşkanına hakaretten dava açılmış ve dört öğrenci bir ay tutuklu kalmıştı. Bu olayın tartışmaları nedeniyle bu yılda rektörlük töreni basına yasakladı.  

Törene gelen gazetecilere görevlilerce ”Rektörlük talimatı ile tören medyaya kapalı” açıklaması yapıldı. Fakat rektörlük töreni basına kapatırken, mezun olan öğrenciler ve törene gelen ailelerinin sosyal medyadan yüzlerce kare fotoğraf paylaşımını durduramadı. 

Öğrenciler yasak kararı alan rektörlüğü de protesto edip çektikleri fotoğrafları gazetecilerle paylaştı. 

İşte ODTÜ’nün mezuniyet pankartları; 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 22:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler