Öğretmenlere ÖSYM'den Yeni Sınav Görevi! MSÜ Aday Belirleme Sınavı Görevi

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere asker öğrenci yetiştirilmesine ilişkin sınavın detayları, şartlar ve sınav ücreti kesinleşti. Bunun üzerine Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru daha yayınlandı. Duyuraya göre sınav görevi almak isteyen öğretmenler için yeni sınav görevi verileceği bildirildi. Sınav merkezleri öğretmenlerin tercihine sunuldu. ÖSYM 'nin öğretmenlere sunduğu yeni sınav görevi detayları nedir? İşte detaylar...

Öğretmenlere ÖSYM'den Yeni Sınav Görevi! MSÜ Aday Belirleme Sınavı Görevi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi, geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Üniversite başvuru sürecinin başlatıldığını duyurmuştu. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere asker öğrenci yetiştirilmesine ilişkin sınavın detayları, şartlar ve sınav ücreti kesinleşti. Bunun üzerine Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru daha yayınlandı. Duyuraya göre sınav görevi almak isteyen öğretmenler için yeni sınav görevi verileceği bildirildi. Duyuru kapsamına göre ÖSYM 2019 Milli Savunma Üniversitesi Öğrenci Aday Belirleme Sınavı göre almak isteyen öğretmenlerin tercihine sunuldu. 

ÖSYM Yeni Sınav Görevi Tercihi Ne Zamana Kadar Yapılabilecek ve Nereden Yapılcak?

ÖSYM, Milli Savunma Üniveritesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için öğretmenlere tercih hakkı sunuldu. Buna göre birkaç adım izleyerek kolayca tercih yapılabilir. 25 Mart 10:00'a kadar tercih talebinde bulunulabilecek. Öğretmenler tercihlerini "https://gis.osym.gov.tr/Yetki/Giris" web siteine giriş yapılarak kolayca yapılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 01:37

YORUM EKLE

Popüler Haberler