Öğretmenlerin 2019 Yılı İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? MEB 2019 İl İçi Yer Değiştirme Takvimi

Öğretmenler için her yıl mazerete bağlı il içi yer değiştirme başvuruları açılmaktadır. 2019 yılı için öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuruları ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanlığı, yer değiştirme takvimini duyurdu.

Öğretmenlerin 2019 Yılı İl İçi Yer Değiştirme Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? MEB 2019 İl İçi Yer Değiştirme Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı, il içi yer değişikliği takvimini duyurdu. İl içinde yer değişikliği talebinde bulunan öğretmenler tercihlerini gerçekleştirecek ve okul kontenjanlarına bağlı olarak okullara geçiş yapacak. Tercih noktasında puan üstünlüğü kısas alınmakla birlikte, Bakanlığa bağlı öğrenim kurumlarında görevli öğretmenler şehir içi ve şehirlerarası yer değiştirme işlemi kısa süre sonra hayata geçirilecek. 2019 yılı için öğretmenlerin şehir içi il yer değiştirme takvimi ortaya çıktı.

Mazerete Bağlı Atama Detayları

Mazerete bağlı olarak il ve ilçeler arasında yer değiştirme işlemleri her yıl düzenlenmektedir. Öğretmenler yarıyıl ve yaz döneminde alanları kapsamında münhal norm kadrolar ve boşalacak kadrolar üzerinden farklı öğrenim kurumlarına geçiş yapabilmektedir.

Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında işbaşı yapan kadrolu öğretmenler için il içerisinde yer değiştirme işlemlerine ilişkin detaylar ortaya çıktı. İntenet sayfası üzerinden başvurulara ilişkin duyuru metni yayınlandı. Her yıl devam eden yer değiştirme işlemleri noktasında gerekli şartlar ise kılavuz ile belli olacaktır.

İl İçi Yer Değiştirme Takvimi

İl içerisinde yer değiştirme işlemleri için adaylar 21-24 Mayıs 2019 tarihlerinde başvurularını gerçekleştirecek. Atamalar için ise 29 Mayıs 2019 işaret edildi. İlişik kesme işlemleriyse 14 Haziran 2019 tarihinden sonra yapılabilecek.

il içi yer değiştirme

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 11:51

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ruya
Ruya - 1 yıl Önce

3 ekim 2016 da göreve başlayan bir öğretmen tayin isteyebilir mi


Popüler Haberler