OHAL ile TSK'dan İhraç Edilen Personel Sayısı Belli Oldu!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) terör örgütleri ve FETÖ yapılanmasıyla mücadelesi sürüyor. OHAL sonrasında ve TSK’nın ile toplam kaç personelin ihraç edildiği belli oldu. OHAL dönemi sonrasında TSK’dan toplamda 1412 personel ihraç edildi.

OHAL ile TSK'dan İhraç Edilen Personel Sayısı Belli Oldu!

Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizde ve sınır ötesi operasyonlarına devam ediyor. Terör örgütleri ve FETÖ yapılanmasıyla da mücadele sürüyor. OHAL’in kaldırılması sonrasında şimdiye kadar Bakan onayıyla toplam 1412 personel ihraç edildi ve 106 emekli askerin rütbeleri düşürüldü. Gelen haberlere göre Türk Silahlı Kuvvetleri bütün terör örgütleriyle mücadelesini kararlı bir şekilde sürdürecek.

Bu mücadele kapsamında Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı bütün komutanlık, birlik, karargah ve kurumlarda devam eden çalışmalarla FETÖ bağlantısı olan bütün personeller ihraç edilecek.

Mücadele kapsamında yapılan değerlendirmeler ve teklifler doğrultusunda Bakan onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 795, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 242 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan ise 375 personel ihraç edildi. Bu ihraçların ardından toplamda TSK’dan 1412 personel ihraç edildi. Ayrıca bu süre boyunca 106 emekli askerin de rütbeleri düşürüldü.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 16:04

YORUM EKLE