Onbinlerce İnsanı Mağdur Eden Jet Fadıl Tahliye Edildi

Yakalandığı dönemde "Yüzyılın Dolandırıcısı Yakalandı!" manşetleriyle uzun süre gündem konusu olan, on binlerce insanın mağduriyet sebebi Jet Fadıl tahliye edildi.

Onbinlerce İnsanı Mağdur Eden Jet Fadıl Tahliye Edildi

 Caprice Gold Projesi'nde 349 kişiyi dolandırdığına yönelik nitelikli dolandırıcılık suçundan 2 bin 443 yıla kadar hapsi istenen, on binlerce insanı mağdur eden Jet Fadıl lakaplı yatırımcı Fadıl Akgündüz, tutuklu olarak yargılandığı davada tutuklandıktan 15 ay sonra hakim karşısına çıktı.

Davada sanık olarak yer alan Jet Fadıl ve yeğeni Salih Obut, İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davadan tahliye sonucu ile ayrıldılar. 

Jet Fadıl Tahliye Edildi ile ilgili görsel sonucu

Savcıdan Tahliye Kararına İtiraz!

 Jet Fadıl ve Salih Obut'un nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla yer aldığı davada, mağdur ve mağdur yakınlarının alınan ifadelerinin ve sanıklar hakkındaki şikayet taleplerinin akabinde sanıklara tahliye kararı verilmesi, mağdurların tepkisine neden oldu.

Hakimin ise delil karartma imkanının bulunmaması ve tüm delillerin mahkeme heyetinin elinde bulunması sebebiyle verdiği bu tahliye kararına Cumhuriyet Savcısı itiraz ederek sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti ise alınan tahliye kararına yapılan itiraz sonucunda bunun mümkün olamayacağını ancak sanıklara yurt dışına çıkma yasağı veridiğini aldıkları kararla bildirdi.

Bu karar üzerine ise devam eden dava sürecinde mağdurların itirazları devam edecek gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 19:40

YORUM EKLE