Ordu Aybastı'da Heyelan 70 Haneli Bir Mahalleyi Yok Etti

Ordu'nun Aybastı ilçesinde 3 ay önce meydana gelen heyelan sonrası yaşanan kayma nedeniyle bölgedeki 17 bina tahliye edilerek boşaltıldı. Devam eden heyelan sebebiyle boşaltılan 15 ev kendiliğinden yıkıldı.

Ordu Aybastı'da Heyelan 70 Haneli Bir Mahalleyi Yok Etti

Ordu’nun Aybastı ilçesinde şubat ayında meydana gelen heyelan sebebiyle binalarda çatlaklar oluştu ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin mahallede teknik ekip inceleme yapmasından sonra 17 bina tahliye edildi. 

Dün akşam saatlerinde mahallede yeniden meydana gelen heyelan sebebiyle daha önce tahliye edilep boşaltılan evlerdeki çatlaklar artarken 15 evde tamamen yıkıldı.

Mahallede henüz sağlam olarak duran evlerde kalanlar, meydana gelen yeni heyelanla birlikte korku ve panik yaşayarak evlerini boşaltmaya başladı.

AFAD ekiplerinin bölge üzerinde tespit incelemeleri sonrasında mahalle zemininde kayma olduğu belirleyerek Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü (OSKİ) ekipleri yaklaşık 70 haneden oluşan mahallenin boşaltılmasına karar verdi. Yakınlarının yanına yerleşen mahalle sakinlerine ise kira yardımı yapıldı.

Mahalledeki bir cami de toprak kayması sonrası yana eğildi. Tarla ve arazilerde de büyük çatlaklar oluştu. Jandarma ekipleri, mahallenin giriş ve çıkışlarında geniş güvenlik  önlemleri alarak, vatandaşların bölgeye girmesini yasakladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 14:09

YORUM EKLE

Popüler Haberler