26 Ocak 2019 Cumartesi 12:57
Osmangazi Üniversitesi En Az 4 Bin 500 TL Maaş ile Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü, üniversite bünyesine sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Rektörlük, üniversitenin Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne KPSS B grubu şartı ile hemşire alımı yapılacağını açıkladı. Ortaöğretim veya dengi kurumlardan mezun olan adaylar 2018 KPSS B grubu KPSSP94’a göre değerlendirilecekler.

Başvuruda Aranan Şartlar Nelerdir?

Adayların T.C. vatandaşı olması,

Kamu haklarından mahrum olmaması,

Başvuruda bulunacak kişilerin kasten işlediği suçlardan bir yıldan daha fazla hüküm giymemiş olmaması gerekmektedir. Kişinin, devlete ve milli güvenliğe, anayasal düzene, devlet çıkarlarına karşı suç işlememiş olması şartı aranıyor. Adayların isminin rüşvet, hırsızlık, sahtecilik, iflas, casusluk ve zimmet gibi suçlarla anılmamış olması gerekmektedir.

Erkek adaylar için;

Adayların askerlikle ilişiği olmaması, askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmişse de ertelemiş veya yerine getirmiş olması şartı aranmaktadır.

Bireyin görevini yerine getirmesine engel teşkil edecek rahatsızlığı olmamalıdır.

Atama sürecinde gerçekleştirilen güvenlik soruşturması sonucunda kişinin atanmasına engel bir durum söz konusu olmamalıdır.

Kişi nöbet sistemiyle çalışacağından, nöbet tutmasına engel olabilecek herhangi bir sorun olmamalıdır.

Rektörlüğün Yayınladığı Tam Duyuru

2) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kuramların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

Adayların, ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) www.ogu.edu.tr adresinden temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaat evrakları teslim alınırken kontrol edilmeyecek olup teslim edilen belgelerdeki sorumluluk tamamen müracaat sahiplerine aittir. Postayla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir.

3) KPSS (B) grubu puan sıralamasından sonra işe alınmaya hak kazananların isimleri, başvuru bitim tarihinden sonra www.ogu.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Başvuruda bulunacak adayların başvuru formu ve son 6 ay içerisinde çekilmiş bir fotoğrafla başvurması gerekmektedir. Başvuracak erkekler askerlik durumunu ibraz eden resmi belgeyi teslim etmelidir. Adaylar e-devlet çıktısı şeklinde alınabilecek veya okuldan alınan diploma, 2018 KPSS sonuç belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvuru yapması yeterli olacaktır.

Son Güncelleme: 26.01.2019 12:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.