Özel Güvenlik 82. Temel Eğitim ve 58. Yenileme Eğitimi Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Özel Güvenlik 2019 Sınav Tarihleri

Özel Güvenlik görevlisi olmak isteyen bireyler için 2019 yılı 82. Temel Eğitim ve 58 yenileme eğitimi sınavı ne zaman yapılacak? Silahlı veya silahsız olarak özel güvenlik görevlisi olmak isteyenler 2019 yılı sınav tarihlerini araştırmaya başladı. Sınavda 60 soruyu doğru yanıtlayan bireyler özel güvenlik görevlisi kimlik kartını almaya hak kazanacaklar.

Özel Güvenlik 82. Temel Eğitim ve 58. Yenileme Eğitimi Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Özel Güvenlik 2019 Sınav Tarihleri

Son yılların en çok rağbet gören meslek gruplarından bir tanesi özel güvenlik alımları için her yıl 5 kere Özel Güvenlik sınavları düzenlenmektedir. Özel güvenlik olmak isteyen bireyler 81. Temel Eğitim ve 57.-58. Yenileme Eğitim Sınavlarına katılım sağlayacaklar.

Özel Güvenlik sınavı takvimi duyuruldu ve soru ve cevapların, sınav sonuçlarının ne zaman duyurulacağı açıklandı. Adaylar girdikleri sınavda 60 soruyu doğru cevaplarsa Özel Güvenlik Kimlik Kartı alabilecektir. Özel güvenlik görevlisi olabilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün her yıl 5 kere düzenlediği Özel Güvenlik Görevlisi sınavına katılım sağlanması zorunludur. Sınavda başarılı olamayan adaylar 4 kere daha sınava girebilme hakkına sahiptir. 4. sınavda da başarısız olan adayların yeniden kayıt yaptırması ve bütün işlemlerini yenilemesi gerekmektedir.

Özel Güvenlik Görevlisi Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Özel Güvenlik 82. Temel Eğitim ve 58. Yenileme Eğitimi sınavı 23 Haziran 2019’da gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 14:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler