Özel Hastanede Çalışan Doktorlar İçin Flaş Karar Mesai Saati Dışında Farklı Kurumda Çalışabilecekler

Resmi gazetede yayınlanan habere göre Özel Hastanede çalışan doktorlar mesai saatleri dışında istediği farklı bir yerde çalışabilecek.

Özel Hastanede Çalışan Doktorlar İçin Flaş Karar Mesai Saati Dışında Farklı Kurumda Çalışabilecekler
Özel hastanede çalışan doktorlara güzel haberler geldi. Resmi gazetede yayınlanan habere göre artık özel hastanede çalışan doktorlar mesai saatleri dışında farklı bir kurumda da çalışabilecek. Yayınlanan habere göre artık özel hastanedeki doktorlar başka özel hastanelerde çalışabilecek.

YÖNETMELİK DEĞİŞTİ

Yönetmelikte yapılan değişime göre özel hastaneler kendi arasında kadro değişikliği de yapabilecek. Özel hastanelerde çalışan doktorların başka özel hastanelerde nöbet tutması ve hastalarla ilgilenmesi mümkün oldu. Bu doktorlar gittikleri tüm hastanelerde kurumsal sözleşme yapabilecek.

Ayrıca kadro değişikliğine gidebilecek olan hastaneler Sağlık Bakanlığından izin alarak bunu gerçekleştirebilecek. Bunu yatak sayısını arttırmak için yapan Sağlık Bakanlığı doktorların kurumsal sözleşme yapmasına da imkan tanıdı. Resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre artık özel hastane doktorları başka hastanelerde çalışabilecek.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 21:14

YORUM EKLE