Özel numara aramaları nasıl engellenir? Telefonu özel numara aramasına nasıl kapatabilirim?

Gizli yani özel numaralardan gelen çağrıları engellemenin yollarından birisi de Operatörler tarafından gelen aramalara karşı engelleme seçeneğidir. Telefonunuzda arama alanına girip daha sonra *253# numaralarını tuşlayarak özle numara aramalarını engelleyebilirsiniz.

Özel numara aramaları nasıl engellenir? Telefonu özel numara aramasına nasıl kapatabilirim?

Özel Numaradan Gelen Aramalar Nasıl Engellenir ?

Bu yazımızda herkesin başına gelen ve birçok kişiyi rahatsız edici bir boyuta gelmiş olan özel yani gizli numaralardan gelen aramaları ele aldık. Zamansız gelen özel numaralardan aramalar bazen sinir bozucu olabiliyor. Ama bunun da çözümü var. Yazımızın devamında bu çözüm yollarından bahsettik. 

Gizli yani özel numaralardan gelen çağrıları engellemenin birden fazla yolu bulunmaktadır.  Operatörler tarafından gelen aramalara karşı engelleme seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenek sayesinde bu işlemi ücretsiz şekilde yapabilirsiniz.

 Eğer hattınız Turkcell ise  ve gelen gizli numaradan gelen aramaları engellemek istiyorsanız telefonun arama alanına girin. Sonra  *253# numaralarını tuşlayarak arama tuşuna tıklayın.  İşte özel numaraları engellemek bu kadar kolay. Bu adımları takip ettiğinizde özel numaradan gelen numaraları engellemiş olacaksınız.

Eğer hattınız Turk Telekom veya Vodafone ise ve gizli numaradan gelen aramaları engellemek istiyorsanız yine aynı şekilde  *253# tuşlarına tıklamanız yeterli.

Eğer gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmek istiyorsanız *253# tuşlarına tıklamanız yeterli olacaktır. Bunu yaparak gizli numara engelini kaldırmış olacaksınız.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 10:57

YORUM EKLE

Popüler Haberler