Papağanına İşkence Yaparan Murat Özdemir Hakkında Savcılık Karar Verdi!

Yarışma programında ünlü olan Murat Özdemir için savıcılık karar verdi. Papağanına işkence yapan Özdemir hakkında savcılık kararı haberimizde...

Papağanına İşkence Yaparan Murat Özdemir Hakkında Savcılık Karar Verdi!

Papağanına İşkence Yapan Murat Özdemir Hakkında Karar 

Bir televizyon kanalında yayınlanan yarışma ile tanınan ve papağanına işkence ettiği görüntülerle gündeme gelen Murat Özdemir hakkındaki savcılık soruşturması tamamlandı. Özdemir’in kendi hayvanına zarar vermesi nedeniyle hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. 

Televizyonda yayınlanan bir programa yarışmacı olarak katılarak gündeme gelen Murat Özdemir 17 Aralık 2018 tarihinde kendi sosyal medya hesabından papağanına işkence yaptığı görüntüleri paylaşmış ve hayvan severler tarafından tepki toplamıştı. Yaşanan olayın ardından gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen Özdemir ifadesinde olayın yaşandığı gün çok alkol aldığını ve yaşananlardan dolayı herkesten özür dilediğini dile getirmişti. 

Olayın ardından tedavi altına alınan papağan ölmüş, Murat Özdemir'in ifadesinin ardından Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Deneği (HAYKURDER) tarafından ünlü yarışmacı hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 88 müştekinin yer aldığı soruşturmayı tamamladı. Savcılık Murat Özdemir'in 'mala zarar verme' suçunun kendi hayvanına zarar verme kapsamında kalması nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Öte yandan hakkında adli yönden işlem yapılamayan Murat Özdemir'e Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca para cezası verildiği açıklandı. 

Kararın açıklanmasının ardından HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı "Hukuk bu kararı kabul ediyor olabilir ancak vicdanlar kabul etmiyor" diyerek verilen karara tepki gösterdi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 20:21

YORUM EKLE