Pasaport İşlemleri Kaç Gün Sürer? 2019 Yeni Pasaport Kaç Günde Gelir?

2019'da pasaport işlemlerinin ne kadar süreceği merak konusu! Yurt dışına çıkmak isteyen vatandaşların pasaport almak gerekiyor. Ancak pasaportun kaç günde ulaşacağı bilinmiyor. İnternet üzerinden yapılacak işlemlerde pasaport kaç günde gelir? Başvuru için hangi siteye girmeliyim? İşte tüm bu soru işaretlerinin cevabı haberimizde...

Pasaport İşlemleri Kaç Gün Sürer? 2019 Yeni Pasaport Kaç Günde Gelir?

Yurtdışını ziyaret edecekseniz bunun için ilk aşama olan pasaport işlemlerini tamamlamanız gerekir. Önceden Emniyet Genel Müdürlüğünde yapılan Pasaport işlemleri günümüzde intenet üzerinden yapılıyor. Başvuru için epasaport.egm.gov.tr adresine girmelisiniz.

İntenet sitesinde dört bölüm bulunur. Bunlardan ilki yeni başvuru yapmak olurken diğerleri, başvurum var, başvurumu yaptım, başvuru hakkında genel bilgidir. Buradan yapılan işlemler ortalama 10 dakika sürüyor.

Türkiye’de intenet adresinden yaptığınız başvurular 1 haftada onaylanır ve 3 gün içerisinde başvuranın ev adresine yollanır. Yurt dışından alınacak pasaport 7 ila 10 gün arasında vatandaşa ulaşır.

Bunlarla birlikte resmi tatiller ya da kurumun yoğun olması durumunda pasaportta daha çok gecikme yaşanabilir.  Bu durumlardan yaşanan gecikme 2 gün ile  10 gün arasında değişir. Yoğunluk olmaması durumunda 5 ile 7 gün arasında pasaport işlemleri tamamlanır.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 13:50

YORUM EKLE

Popüler Haberler