Plajda Tehlike Görüldü, Girişler Yasaklandı

Sakarya'nın Karasu ilçesinde denize girişler yasaklandı. İlçenin plajlarında belirli bölgelerde deniz suyunun renk değiştirmesi ve kusma vakalarının ortaya çıkmasının ardından tedbir alındı.

Plajda Tehlike Görüldü, Girişler Yasaklandı

Karadeniz'e uzanan plajları ile her yaz çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Sakarya'nın Karasu ilçesinde şaşırtıcı bir olay yaşandı. İlçenin denize kıyısı bulunan noktalarında, deniz suyunun renginin değişmesi ve bu süreçte denize giren kişilerde kusma vakalarının ortaya çıkması sebebiyle, Karasu'da tedbir amaçlı olarak denize girişler yasaklandı. 

İNCELEME BAŞLATILDI

Olay, Karasu ilçesinde denize giren birkaç vatandaşın hastaneye kusma nedeniyle gitmesinin ardından ortaya çıktı. Hastaneye benzer şikayetlerle gelen vakaların, denize girmiş olma yönünden ortaklık göstermelerinin anlaşılmasının ardından durum İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine aktarılırken, ilçe kaymakamlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından deniz suyu üzerinde yapılan incelemeler neticesinde suyun renginin değişmiş olduğu ve bu süreçte kusma vakalarının ortaya çıkmış olması nedeniyle denize girişler yasaklandı.

Olayın ardından basın toplantısı gerçekleştiren Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, gazetecilere, deniz suyunun belirli noktalarda renk değiştirdiği ve bu duruma paralel olarak kusma vakalarının da görülmesi nedeniyle plajlarda denize girişin yasaklandığını söyledi. Deniz suyu numunelerinin alındığını ve alınan numunelerin il sağlık müdürlüğü ve sahil güvenlik teşkilatı tarafından incelendiğini aktaran İspiroğlu, sonuçları beklediklerini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 00:48

YORUM EKLE