PÖH Alımında Mezuniyet Şartı ve KPSS Puan Sınırı Kaç Olacak?

Yeni dönem Polis Özel Harekat alımı için açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Yapılan açıklamada PÖH Alımı Kapsamında Mezuniyet Koşulu Kesinlik Kazandı. Süleyman Soylu konu hakkında bilgiler verdi. İşte ayrıntılar…

PÖH Alımında Mezuniyet Şartı ve KPSS Puan Sınırı Kaç Olacak?

PÖH Alımı Kapsamında Mezuniyet Koşulu Kesinlik Kazandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçen hafta bir açıklamada bulunmuştu ve bu açıklamasında kadın özel harekat polisi alımları hakkında ayrıntılara yer vermişti. Açıktan PÖH alımı uygulamasını ciddi oranda azaltacaklarını ifade eden Süleyman Soylu, PÖH olabilmek için adayların önce polis olmalarının sonrasında kadro değiştirme talebinde bulunmalarının daha pratik olacağından bahsetmişti.

Süleyman Soylu yaptığı bu açıklamasının ardından, ihtiyaç olması durumunda ilan yayınlayacaklarını ancak şu an için böyle bir durumun söz konusu olmadığını anlatmıştı.

Süleyman Soylu ifadelerinde PÖHA alımının lise mezunları arasından seçileceğini ve KPSS koşulu talep edeceklerini söyledi ancak kaç puan isteneceğini belirtmedi.

15. ve 17. Dönem POMEM PÖH alımlarına geri dönüp baktığımızda KPSS puanı olarak 50 puanın sınır belirlendiği görülmektedir. Bu alımlarda KPSS koşulunun 50 puan mı olacağı yoksa daha yüksek bir puan mı olacağı hakkında kesin bilgilere sahip olmamakla birlikte, yeni bir açıklama yapılması durumunda yine intenet sitemiz üzerinde en kısa zamanda paylaşımda bulunmuş olacağız.

Bu puan sınırı Polis Akademisi Başkanlığı tarafından belirlenecek ve kısa bir süre içinde açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 10:53

YORUM EKLE

Popüler Haberler