Polis Akademisi Başkanlığından Polis Alımı ile İlgili Bilgiler Paylaşıldı!

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak alımlar hakkında konuştu. Çolak, FETÖ'den ihraç sayısının 2.5 katı kadar personel istihdam edildiğini açıkladı.

Polis Akademisi Başkanlığından Polis Alımı ile İlgili Bilgiler Paylaşıldı!

Binlerce kişi Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek için Polis Akademisi Başkanlığı’nın personel alım duyurusunu takip ediyor. Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, bir gazeteye yapmış olduğu açıklamada bekçi ve polis alımları hakkında konuştu. Çolak, EGM bünyesinde FETÖ üyesi olduğu için ihraç edilen çok sayıda kişi olduğuna değinerek bu anlamda personel açığı olduğuna değindi.

Bu anlamdaki boşlukların tamamlanabilmesi için Polis Akademisi’nin önemli bir rol üstlendiğini anlatan Çolak, FETÖ’den 32 bin kişinin ihraç edildiğini kaydetti. 3 bin personelin ise açığa alındığını hatırlatan Çolak, 17-25 Aralık sürecini anımsatarak bu süreçte Emniyet’in büyük başarılara imza attığını konuştu. Bu süre zarfında pek çok amir ve polisin istihdam edilerek teşkilat bünyesine getirildiğine değinen Çolak, yapılan alımların 15 Temmuz darbe girişimine direnç oluşturduğunu belirtti.

4 Yılda 10 Bin 352 Komiser Yardımcısı Atandı

Çolak, 2014 yılı sonrasındaki 4 yıllık süreçte 10 bin 352 komiser yardımcısının mezun olarak sisteme dahil edildiğini söyledi. 2019 yılı için de Polis Amirleri Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 4 bin kişinin komiser yardımcısı olarak Emniyet teşkilatına gireceğini anlattı. Yapılacak alımlarla 5 yılda 14 bin 300’den fazla komiser yardımcısının atanacağını işaret etti.

17 Bin Yeni PÖH Göreve Başladı

Polis Özel Harekat alımlarına da atıfta bulunan Çolak, son 3 yıllık dilimde 74 bin 677 polisin göreve başladığını anlattı. Bu polislerin 17 binin PÖH birimlerinde göreve başladığını konuşan Çolak, PÖH kadrosunun 3’te birini yeni polis memurları oluşturuyor dedi.

Gündeminde Bekçi Alımları da Vardı

Polis Akademisi Başkanı yılmaz Çolak, 10 bin 500 bekçi alımı gerçekleştirildiğini anlattı. Mayıs ayına kadar görevdeki 18 bin bekçinin eğitimlere tabii tutulacağını konuşan Çolak, ihraç edilenlerin 2.5 katı seviyesinde personel alımı yapıldığını söyledi. Çolak, 2019 yılı içerisinde mezun olacak komiser yardımcısı, memur ve bekçilerle sayının 110 bini bulacağını söyleyerek açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 22:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler