Poşet Beyannamesi Nedir? Poşet Beyannamesi Tarihleri Uzatıldı Mı? Poşet Yasağına Uymayan Ne Kadar Ceza Ödeyecek?

Poşet beyannamesi tarihleri ile ilgili bilinmezlik sürüyor. Firmalar poşet beyannamesi tarihleri uzatıldı mı? sorunun cevabını arıyor. Ayrıca poşet yasağına uymayanların ne kadar ceza ödeyeceği de merak konusu. Poşet beyannamesi tarihleri ile ilgili yetkili kurumlardan henüz net bir açıklama gelmedi.

Poşet Beyannamesi Nedir? Poşet Beyannamesi Tarihleri Uzatıldı Mı? Poşet Yasağına Uymayan Ne Kadar Ceza Ödeyecek?

Geçtiğimiz yıllarda gündeme gelen ve 2019 yılının başında hayata geçirilen ücretli poşet uygulamasında, belirli bir mikronun üzerinde poşet satışı yapan firmaların vermekte zorunlu oldukları poşet beyannamesi için son gün tartışmaları sürüyor.

Doğaya verilen zararı en aza indirmek için uygulamaya koyulan ücretli poşet uygulamasında, işletmelerin poşet beyannamesi vermesi zorunlu kılındı.

Poşet Beyannamesi

Ücretli plastik poşet uygulamasının başlamışıyla birlikte, işletmeler poşet beyannamesi vermek zorunda. Poşet beyannamesi firmaların vermiş olduğu ücretli poşetler ile ilgili bilgilendirme yapmaktır.

İlk başta alınan karara göre her ayın 15. gününde poşet beyannamesi süresi 24 Nisan 2019’a ertelenmişti. Ancak şu anda poşet beyannamesinin süresinin uzatılmasıyla ilgili Gelirler İdaresi Başkanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan net bir açıklama yapılmadı.    

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 03:11

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lütfü TAŞDAN
Lütfü TAŞDAN - 1 yıl Önce

bU YILIN şAMPİYONU gALATASARAY oLACAKTIR yAŞASIN cİMBOM


Popüler Haberler