PTT kargo personeli ücretsiz maske dağıtımını nasıl yapacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, PTT aracılığı ile herkese ücretsiz olarak maske dağıtılacağını daha önce açıklamıştı. Peki, PTT kargo personeli ücretsiz maske dağıtımını nasıl yapacak? Haber-Sen 4 No’lu Şube Başkanı Gülseren Güngördü konu ile ilgili açıklama yaptı.

PTT kargo personeli ücretsiz maske dağıtımını nasıl yapacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yaptığı açıklamada parayla maske satışının yasak olduğunu açıklamasının üzerine, eczaneler de satışlarını durdurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm vatandaşlara maske ulaştırılması amacıyla PTT aracılığı ile maske dağıtımına başlanacağını duyurdu. Ancak vatandaşlar PTT’nin milyonlarca kişiye kargo dağıtımı yapması konusunda tedirgin.

Ücretsiz maske dağıtımı için başvurular başladı

20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacağını duyuran Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, e-devlet üzerinden başvuru yapan herkese haftada 5 adet maske dağıtılacağını söyledi. Ancak PTT’nin sitesinden daha önce başvuru yapanların maskeleri hala adreslerine ulaşmadı.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, PTT işçilerinin yaşadığı sorunlar hakkında bilgi almak için Haber-Sen 4 No’lu Şube Başkanı Gülseren Güngördü ile bir video konferans görüşmesi yaptı.

 Şube Başkanı Gülseren Güngördü, şu açıklamalarda bulundu:

‘’Bize mobbing uygulanacak’’

PTT’de 43 bine yakın personelimiz var ve bunların 14 bini dağıtıcı kadrosunda. TÜİK verilerine göre ise 25 milyon hane bulunuyor. Bunların hepsine 14 bin dağıtıcı ile maske dağıtmak hem büyük bir doruna hem de virüsün yayılmasına yol açacak. Milyonlarca maskenin bu kadar dağıtıcıyla dağıtılması neredeyse imkansız. Bunlar dağıtılmadığı sürede de bize bir mobbing uygulanacak.

Plansız hayata geçirilen bir uygulama

Evlere maske dağıtımının PTT tarafından gerçekleştirilmesinin kargo çalışanları ve toplum sağlığı açısından çok riskli olduğunu söyleyen Kaftancıoğlu; ‘’Bulaşmayı engellemek için maske dağıtıyoruz ancak maskenin dağıtım şekli bulaşmayı arttıracak. Plansız, programsız hayata geçirilen bir uygulama. 14 bin PTT kargo dağıtım görevlisinin diğer kargo işlemleri de devame derken 25 milyon haneye nasıl maske dağıtılacağı planlanmış mıdır? dedi.

Sıcak haberlerden en hızlı şekilde haberdar olmak istiyorsan sen de hemen Haberport mobil uygulamasını telefonuna indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Instagram hesabın, haber kaynağın olsun! Haberport’u hemen takip et tüm gelişmeleri anında yakala >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Facebook grubumuza katıl, gündemdeki haberleri oku, tartışmaları ve güncel gelişmeleri kaçırma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 04:39

YORUM EKLE

Popüler Haberler