PTT ücretsiz maske dağıtımı başvuru linki şartları ve başvuru sorgulama

PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı. İşte 20-65 yaş arası vatandaşlar için PTT ücretsiz maske dağıtımı başvuru linki, şartları ve başvuru sorgulama detayları.

PTT ücretsiz maske dağıtımı başvuru linki şartları ve başvuru sorgulama

PTT resmi web sayfası maske.eptt.avm.com sayfasından ücretsiz maske dağıtılacağını açıkladı.7 Nisan 2020 Salı günü itibariyle dağıtılmaya başlayan ücretsiz maskeler için yalnızca başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Ücretsiz maske başvuru formu

PTT, 5 Nisan 2020 günü yapmış olduğu açıklamada ücretsiz maske dağıtımı yapılacağını duyurmuş fakat sayfadaki yoğunluk sebebiyle bu işlemin e-Devlet üzerinden yapılacağını açıklamıştı. Pek çok vatandaş e-Devlet şifresi bulunmadığı için PTT şubelerine gitmek zorunda kalacağı göz önünde bulundurulmuş ve yine maske.epttavm.com intenet sayfasından ücretsiz maske alma başvurusu açılmıştır.

Kimler ücretsiz maske alabilecek?

PTT’nin dağıtacağı 3 katlı maskeler haftada bir defaya mahsus olmak üzere 20-65 yaş arası bütün vatandaşlara verilecektir. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildiğinden ücretsiz maske kullandırılmayacaktır.

Ücretsiz maske sipariş sorgulama

Ücretsiz maske siparişinizin onaylanması halinde ekrandaki sipariş onay kodunun görülmesi gerekir. Ortalama 3-5 gün içerisinde maskeler evlerinize teslim edilecektir.

PTT resmi maske açıklaması

Değerli Vatandaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın Talimatı ile T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır.

Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinde doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan formdaki bilgileri doldurarak maskenizi ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. *Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun. PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

 

Gündemdeki tüm gelişmeler ve en yeni haberler Haberport mobil uygulamasında! TIKLA İNDİR>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Flaş haberler, hava durumu ve ekonomik gelişmeler burada! Haberport’u Instagram’da takip etmeyi unutma!>>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Merak edilen haberlerin özetleri, okurların yorumları ve daha fazlası Haberport Facebook Grubunda! Sen de katıl aramıza! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Haber akışı, sosyal medyanda! Twitter hesabımızı hemen Takip Et, haberleri anında öğren. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 03:35

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep
Zeynep - 2 ay Önce

Bnde,maske almak istyorum


Popüler Haberler