Ramazan Ayı Ne Zaman Başlayacak? DİB 2019 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlayacağını Duyurdu!

DİB, bütün Müslüman aleminin kutsal kabul ettiği, fakirin yoksulla, yoksulun fakirle kaynaştığı Ramazan ayının bu yıl ne zaman başlayacağını duyurdu. 2019 Ramazan ayı ne zaman başlıyor ve ayın önemi hakkında detaylar...

Ramazan Ayı Ne Zaman Başlayacak? DİB 2019 Ramazan Ayı Ne Zaman Başlayacağını Duyurdu!

İslam aleminin on bir ayın sultanı olarak kabul ettiği Ramazan-ı Şerif için kısa bir süre kaldı. Kutsal kabul edilen ve İslam’ın 5 şartından 1’ini oluşturan oruç ibadetinin yapıldığı Ramazan ayının ne zaman başlayacağı Şubat ayına girmemizle birlikte araştırılmaya başlandı. Bütün Müslümanların iple çektiği Ramazan ayının ne zaman başlayacağıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı açıklamada bulundu.

6 Mayıs Günü Başlayacak

DİB, 2019 yılı için Ramazan ayının 6 Mayıs günü başlayıp 3 Haziran günü sona ereceğini duyurdu. 4 Haziran’da ise Ramazan Bayramı’nın ilk günü kutlanacak.

Ramazan Ayı Niçin Önemlidir?

Kuran-ı Kerim Ramazan ayının 27. gecesinde indirilmeye başlandığı için bu ay Müslümanlar için çok büyük bir öneme sahiptir. Bin aydan daha hayırlı olduğu bilinen Kadir gecesi de bu ayın içerisinde olmakla birlikte, oruç ibadeti Müslüman aleminin sabrını ve nefsini kontrol ettirir. Ramazan ayında yoksullarla daha iyi empati yapılır, sağlığınız düzenlenir, küsler barışır, yakınlarınızla aynı sofrada buluşursunuz.

Şaban ayından sonra gelen Ramazan ayı, sayılamayacak kadar çok manevi özelliğe sahiptir. Müslüman alemi bu süreç içerisinde yaptıkları ibadetlerle İslam’ın şartlarını yerine getirirler.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 22:45

YORUM EKLE

Popüler Haberler