Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları 2019 Resimli WhatsApp, İnstagram, Hareketli Resimli Mesajlar

Ramazan Bayramı yaklaşırken uzaklarda olan sevdiklerinize gönderebileceğiniz resimli mesajlar ve bayram mesajları için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Ramazan Bayramı Kutlama Mesajları  2019 Resimli WhatsApp, İnstagram, Hareketli Resimli Mesajlar

Ramazan Bayramı Arefesinde olduğumuz bugün de insanlar bayram hazırlıklarını yapıyor. Bayramın en güzel geleneklerinden olan bayramlaşma, ziyaret etme, arayıp sorma gibi davranışlar birlik ve beraberliğin pekişmesinde önemli rol oynuyor. Cep telefonu ve akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ile birlikte mesaj üzerinden bayram kutlama işlemleri oldukça artmıştır. İşte sevdiklerinizin bayramını kutlarken gönderebileceğiniz bazı resimli mesajlar ve dualar.

“Kullarıma bir bakın. Saçları başları dağınık, toz toprak içinde her uzak ilden bana geldiler. Bu halleri ile onlar, rahmetimi ümit etmekteler, azabımdan dahi korkmaktalar. Şahit olunuz, onları bağışladım. Onların yerlerini cennet eyledim. Arefe günü olduğu kadar, hiçbir gün cehennemden daha çok azat edilen olmaz.” (Hz. Muhammed s.a.v)

“Allah'ım, bizim dediğimizden hayırlı olarak, Zât'ının buyurduğu gibi hamd sana mahsustur. Allah'ım namazım, sair ibadetlerim, ölümüm, yaşamam senin içindir. Kalan varlığım da Zât'ın içindir. Allah'ım kabir azabından, kalp fitnesinden, işlerin bozulmasından sana sığınırım. Allah'ım esen yelin getirdiği şeyin hayırlısını senden dilerim.” (Hz. Ali s.a.v).

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz huzur dolsun, Ramazan bayramınız mübarek olsun.

Ey iman edenler! İhramlı iken (karada) av hayvanı öldürmeyin. Kim (ihramlı iken) onu kasten öldürürse (kendisine) bir ceza vardır. (Bu ceza), Kâ’be’ye ulaştırılmak üzere, öldürdüğünün dengi olup, içinizden iki âdil kimsenin takdir edeceği bir kurbanlık hayvan; veya yoksulları yedirmek suretiyle keffaret; yahut onun dengi oruç tutmaktır. (Bu) yaptığı işin kötü sonucunu tatması içindir. Allah, geçmiştekileri affetmiştir. Fakat kim bir daha böyle yaparsa, Allah ondan intikam alır. Allah, mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir. (Mâide Sûresi 95)

 

Resimli Bayram Mesajları ile Ramazan Bayramını kutlayın

Resimli Bayram Mesajları

Resimli Bayram Kutlama Mesajları

ramazan mesajları

en güzel bayram mesajları

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 15:01

YORUM EKLE

Popüler Haberler