Ramazan Bayramı Ne Zaman, Kaç Gün Tatil? 2019 Ramazan Bayramı Tatili Ne Zamana Denk Geliyor?

2019 yılı Ramazan Bayramı Ne Zamana Denk Geliyor? Ramazan Bayram tatili kaç gün olacak? Detaylı bilgi yazımızda yer almaktadır.

Ramazan Bayramı Ne Zaman, Kaç Gün Tatil? 2019 Ramazan Bayramı Tatili Ne Zamana Denk Geliyor?

Her yıl 10 gün önce gelen Ramazan ayı, son yıllarda yaz mevsimine denk gelmektedir. Özellikle yaz tatili planları yapacak kişileri yakından ilgilendiren Ramazan ayı sonrasında verilen bayram tatili bu yıl 9 gün olacak ve bayram arefe günü 3 Haziran Pazartesi gününe denk gelmektedir.Binlerce kişinin tatil planlarını bayram ile birleştirmek istemesi, aynı zamanda tatillerini verimli ve uzun bir sürede geçirmek istemelerinden kaynaklanıyor. Bakanlar Kurulu bayram tatili hakkında net bir açıklama henüz yapmadı. 

Ramazan Bayramı Tatili Ne Zamana Denk Geliyor?

Binlerce kişi Ramazan ayı sonrasında verilecek olan tatilin kaç gün olacağını merak ediyor. Ramazan Bayramı 3 gün sürmekle birlikte; bayramın arefe günü 3 Haziran Pazartesi günü olacak. Bayramın ilk günü 4 Haziran Salı, ikinci günü 5 Haziran Çarşamba ve son günü yani üçüncü günü 6 Haziran Perşembe gününe denk gelmektedir. Bayram tatilinin kaç gün olacağı konusunda açıklama yapması beklenen Bakanlar Kurulu kararı büyük bir merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 22:23

YORUM EKLE

Popüler Haberler