Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? 2019 Ramazan Bayramı Resmi Bayram Tatili Tarihleri

Son günlerde Ramazan Bayramı tatilinin kaç gün olacağı gündemi meşgul ediyor. Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak uzatılmasına karar verildi. Ramazan Bayramı tatilinin uzatılmasının ardından 2019 resmi bayram tarihleri araştırılmaya başlandı.

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? 2019 Ramazan Bayramı Resmi Bayram Tatili Tarihleri

Geçtiğimiz günlerde Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olacağı açıklandı. Alınan bu karar ile kamuda çalışanlar 3 Haziran Pazartesi günü yarım gün çalışacak ve 7 Haziran Cuma günü de idari izinli olacak.

Ramazan Bayramı’na yaklaşık 1 ay kalmasıyla tatilin uzatılması sürekli gündeme getiriliyordu. Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak belirlenmesi hem çalışanları hem de turizmcileri sevindirecek.

Ramazan Bayramı tatili 4 Haziran Salı günü başlayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 Haziran Pazartesi günü bütün kamu kurum ve kuruluşlarının yarım gün çalışacağını ve 7 Haziran Cuma gününde de tam gün izinli sayılacağını açıkladı. Bu açıklamaların ardından Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olacağı netlik kazandı.

2019 yılındaki diğer resmi tatiller ve bayramlar:

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, yani 1 Mayıs Çarşamba günü bütün çalışanlar ve öğrenciler için tatil olacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı  bu yıl Pazar gününe denk gelmektedir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü bu sene Pazartesi gününe denk gelmektedir. 15 Temmuz günü hafta sonu ile birleşecek ve tatil 3 güne çıkacak.

Kurban Bayramı’nın 11 Ağustos Pazar gününe denk gelmesi sebebiyle çalışanlar 3 gün tatil yapabilecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı bu sene Cuma gününe denk geldiği için 3 gün tatil yapılabilecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Salı günü kutlanacak. Ancak alınan bir kararla bayram günü ile birlikte Pazartesi günü de tatil ilan edildi ve bu sayede 4 gün tatil verilmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 13:50

YORUM EKLE

Popüler Haberler