Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan Sağlık Bazında Önemli Açıklamalar

Ülkemizin sağlık anlamında geçtiğimiz yıllara oranla büyük bir başarı elde ettiğini ve bununla birlikte ülkemizin sağlık anlamındaki hizmetleriyle bütün dünyaya örnek olduğunu açıklayan Sağlık Bakanı Akdağ, sağlık alanında ki plan ve programlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan Sağlık Bazında Önemli Açıklamalar

Ülkemizde sağlık alanında her geçen gün daha büyük başarılar elde edilmekte. Vatandaşlarımızın sağlık hizmetleri konusunda sıkıntı yaşamaması ve yatan hastalarımızın konforlu odalarda kalabilmesi adına önemli çalışmalar sürdürülmekte. Artık hastanelerin birçoğunda banyosu ve lavabosu olan odalar mevcut ve bununla birlikte hastane üzerinde sürekli olarak yaşanan yoğunluk artık yok. Vatandaşlarımız artık hastanelerde bitmek bilmeyen sıralar beklememekte ve doktorlarımızın sayısının fazla olması sebebiyle de hastanelerde sıralar daha çabuk bir şekilde ilerlemekte. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yapmış olduğu açıklamalarda, ülkemizin sağlık sisteminin bütün dünya ülkelerine önek nitelikte olduğunu ve ilerleyen günlerde de daha büyük başarılara imza atılmasının hedeflendiği belirtildi. Geçtiğimiz yıllara oranla çok büyük bir mesafe kat ettiğimizi açıklayan Bakan Akdağ, aile hekimliği sisteminden söz etti. Aile hekimlerimizin vatandaşlarımıza yönelik verdiği hizmetlerle büyük bir memnuniyet elde ettiği ve bireylerimizin daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi ve hastane sıralarında saatlerce beklenmesinin önlenebilmesi adına böyle bir sistematiğin uygulanmasının uygun görüldüğü belirtildi.

Kliniklerimizin Kaliteleri Artırılıyor
Ülkemizde sağlık sorunuyla karşı karşıya kalan vatandaşlarımızın hastane sıralarında saatlerce beklemesinin önüne geçebilmek ve hastane ortamında vatandaşlarımızın refahını artırabilmek adına yürürlüğe koyulan projeler büyük bir sonuç vermiş durumda. Yenilenen kliniklerle birlikte vatandaşlarımız artık sağlık hizmetlerinden çok daha verimli bir şekilde faydalanmaktalar. Bununla birlikte hastanelerdeki görevli ve doktor sayılarının da artırılmasıyla birlikte artık vatandaşlarımızın çok uzun süre sıra beklemesini gerektiren durumların ortadan kalktığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde de yine Sağlık Bakanlığı tarafından aktarılan bilgilerde de acil servislerdeki yoğunluğun azaltılabilmesi adına bir çalışma sürdürüleceği aktarılmıştı. Bu çalışmada yürürlüğe koyulacak olan plan ise küçük hastalıklar sebebiyle hastaneye gitmek zorunda olanlarımızın bir hat üzerinden aile hekimine ulaşarak gerekli önlemleri alabilmesinin sağlanması amaçlanmakta.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 12:16

YORUM EKLE

Popüler Haberler