Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alımı Hangi Kadrolara Yapılacak? Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Kadroları Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alımı kadro dağılımı belli oldu. Ona yakın farklı branşta alımlar yapılacak ve başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleşecek. Alım yapılacak pozisyonlar ve ne kadar alım yapılacağı hakkında detaylar duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alımı Hangi Kadrolara Yapılacak? Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı Kadroları Açıklandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şehir hastanelerine personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Koca, istihdam açıklamasında Bilkent Şehir Hastanesi başta olmak üzere birçok hastaneye toplam 12 bin personel alımı yapılacağına yer vermişti.

Başvurular İŞKUR Üzerinden Yapılacak

Bakan Koca’nın duyurduğu 12 bin personel alımına ilişkin başvuruların İŞKUR üzerinden yapılacağı belirtiliyor. Açık bulunan branşlar, adaylarda aranan nitelikler ve daha fazlası paylaşıldı. İŞKUR aracılığıyla yapılacak alımların ne zaman başlayacağı ve başvuru detayları hakkında henüz net bir bilgi yok. Ancak şehir hastanelerinin faaliyetlerine başlaması halinde yalnızca birkaç hafta içerisinde adayların işbaşı yapması ön görülüyor.

Şehir hastanelerinin henüz inşasının devam ediyor olması ve bazı bölümlerdeki eksiklikler sebebiyle henüz hizmet başlamadı. Ancak detayların birkaç ay içerisinde paylaşılması bekleniyor.

Alım Yapılacak Pozisyonlar ve Kadro Dağılımı

Sağlık Bakanlığı’nın İŞKUR üzerinden yayınladığı kadro dağılımına göre;

664 personel tıbbi sekreter, resepsiyon, refakat ve hasta taşıma branşlarında,

55 personel çağrı merkezi branşında,

313 personel oda destek branşında,

500 personel aşçı, aşçı yardımcısı, bulaşıkçı veya meydancı branşlarında,

978 personel temizlik branşında,

450 personel hastane branşında,

Son olarak 62 personel ise otopark personeli olarak işbaşı yapacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 22:45

YORUM EKLE

Popüler Haberler