Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel alımı hangi kadrolara yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel alımı hangi kadrolara yapılacak? Sağlık Bakanlığı açıkladı! Kadrolar belli oldu.1 ay içerisinde atamalar açıklanacak!

Sağlık Bakanlığı 12 bin sözleşmeli personel alımı hangi kadrolara yapılacak?

Aylardır beklenen sağlık personeli atamalarıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Sağlık Bakanlığı kadrolarına alınan adayların 1 ay içerisinde resmi intenet sitesinde yayınlanacağını duyurdu. KPSS puan sıralaması ile yapılacak olan atamada 12 bin sağlık personeli atanacak. Hangi kadrolara alımın yapılacağı ise 1 ay içerisinde açıklanacak.  KPSS puanıyla değerlendirilecek olan adaylara mülakat uygulanmayacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu ile ilgili resmi twitter hesabında paylaşım yaptı. "Daha önce müjdesini verdiğimiz 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istihdamına yönelik çalışmamızın ilk etabı olan 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin atamasını gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olsun."şeklinde yazdığı twit sağlık personeli adaylarını sevindirdi. Fahrettin Koca alımlarla ilgili daha önce hekim, diş hekimi ve eczacı alımlarına ek olarak 29 bin 689 sağlık personelinin alınacağını duyurduklarını hatırlattı.

Kadrolarla ilgili açıklama yapan Bakan Koca, ‘’İlk etapta 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Bugüne kadar olduğu gibi KPSS puanıyla yapılacak bu atamalar için ilanımız bir ay içinde yayınlanacak."dedi.

Duyurular Sağlık Bakanlığı resmi intenet sitesinden ve ÖSYM nin intenet sitesinden takip edilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 14:31

YORUM EKLE

Popüler Haberler