Sağlık Bakanlığı 12 Bin sözleşmeli personel alımında başvurular ne zaman başlayacak? Atamalar hangi kadrolara yapıacak? Mülakat yapılacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 12 bin sözleşmeli personel alımı açıklaması sonrasında başvurular ne zaman başlayacak, atamalar hangi kadrolara yapılacak ve mülakat yapılacak mı sorularının yanıtı ortaya çıktı. Bakan Koca, 12 bin personel alımının 1 ay içerisinde ilana çıkacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin  sözleşmeli  personel alımında başvurular ne zaman başlayacak? Atamalar hangi kadrolara yapıacak? Mülakat yapılacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden 29 bin 689 sağlık personeli istihdamını müjdeledi. İlk etapta kamuda 12 bin sözleşmeli personelin atamasının gerçekleştirileceğini belirten Koca; ‘’6 bin 835’i hemşire, bini ebe, 3 bini sağlık teknisyeni olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti ve sağlık fizikçisi’’ gibi unvanlarda ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmeyle 12 bin sağlık personeli alımı yapılacaktır.’’ diye açıkladı.

Alımlar yine Kamu Personeli ve Seçme Sınavı puanına göre yerleşecek ve ilanın bir ay içerisinde yayınlanacağı belirtildi. Duyurulara Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile ÖSYM resmi web sayfasından erişim sağlanabilmektedir.

sağlık bakanlığı personel alım

Sağlık Bakanlığı Alımlarında Mülakat Yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca personel alımlarının nasıl yapılacağına ilişkin alımların her zaman olduğu gibi KPSS ile yapılacağını belirtti. Personel alımlarında mülakat sınavı uygulanmayacağı belirtildi ve bu anlamda KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 19:01

YORUM EKLE

Popüler Haberler