Sağlık Bakanlığı 29 Bin Kamu Personel Alımı Kadroları Belli Oldu mu? Hangi Kadrolara Atama Yapılacak? 2019 Sağlık Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Şartları ve Branş Kadroları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın personel alım açıklaması sonrası vatandaşlar Sağlık Bakanlığı 29 bin kamu personel alımı kadroları belli oldu mu ve hangi kadrolara atama yapılacak sorularının yanıtını aramaya başladı. 2019 yılı Sağlık Bakanlığı memur alımı kapsamında başvuru şartları ve kadroları ile ilgili merak edilenler ortaya çıkmaya başladı. Alımlarda KPSS puanı öncelikli olacak ve mülakat yapılmayacak.

Sağlık Bakanlığı 29 Bin Kamu Personel Alımı Kadroları Belli Oldu mu? Hangi Kadrolara Atama Yapılacak? 2019 Sağlık Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Şartları ve Branş Kadroları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın KPSS önceliğiyle mülakat şartsız personel alımı yapılacağı yönünde açıklamaları sonrasında gözler bu yöne çevrildi. 30 bine yakın personel alımı yapması beklenilen Sağlık Bakanlığı’ndan istihdama yönelik yeni bir açıklama geldi. Bakanlık, 2019 yılında 29 bin 600 yeni personelin istihdam edileceğini duyurdu.

Yalnızca Bilkent Şehir Hastanesi’nde 12 bin Kişi Çalışacak

Koca, her geçen gün yeni hastanelerin açıldığını işaret ederek ilerleyen aylarda yeni ihtiyaçların doğacağını işaret etti. Koca, yalnızca Bilkent Şehir Hastanesi’nde 7 bini sağlık personeli olmak suretiyle toplam 12 bin kişinin çalışacağını açıkladı. İlerleyen günlerde personel alımlarına ilişkin planlamaların yapılacağının altını çizen Koca, bu kapsamda ilanların yayınlanacağını belirtti.

Yalnızca KPSS Puanı Dikkate Alınacak

Personel alım çalışmalarında son noktaya gelindiği belirtilmekle birlikte, kamu personeli alımlarında yalnızca KPSS puanları dikkate alınacak. KPSS puanı en yüksek olan adaylardan en aşağıya doğru kadro boşluğunca alımlar gerçekleşecek ve mülakat yapılmayacak. İstihdam edilen bireyler sözleşmeli personel olarak şehir hastanelerinde görevlendirilecek.

Hangi Branşlarda Alım Yapılacak?

Personel alım sayısı duyurulmasına karşın hangi kadroya ne kadar alım yapılacağı henüz belli olmadı. Ancak kadro dağılımı noktasında;

Hemşire, ebe, psikolog, ortopedi, diyetetik, anestezi, ağız ve diş sağlığı, ameliyathane teknikeri, adli tıp teknikeri, çocuk gelişimi, odyolog, diyetisyen, fizyoterapist, dil ve konuşma terapisti, çocuk gelişimi, redyoterapi teknikeri, sağlık yönetimi, eczane hizmetleri, ATT branşlarında alım yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 13:56

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurullah şahin
Nurullah şahin - 1 ay Önce

Atama istiyoruz

Odyolog
Odyolog - 1 ay Önce

Lutfen bizi goz ard etmeyin sagolun

BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ - 1 ay Önce

Biyomedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidir.

Evde saglik teknikeri
Evde saglik teknikeri - 1 ay Önce

Neden evde hasta bakiminda alim yok. Biz bosunami okuduk .

Serap
Serap - 1 ay Önce

Odyometrist ataması yapılsın

Zehra
Zehra - 1 ay Önce

Sosyal hizmeti yazmayı unutmuşsunuz

Ahmet  çelık
Ahmet çelık - 1 ay Önce

benim oğlum paramatik bölümü mezunu ne zaman atama olacak

ahmet
ahmet - 1 ay Önce

atama istiyoruz


Popüler Haberler