Sağlık Bakanlığı personel alımı atamalar ne zaman yapılacak? 2019 Sağlık bakanlığı personel alımında aranan şartlar neler?

Sağlık Bakanlığı personel alımı atamalar ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışacak 12 bin personel alacak. Sağlık Bakanlığının düzenlediği alımlarda başvuru yapacak adaylarda aranan özellikler ve şartlar nelerdir? Başvuru kapsamında hangi alanlarda kaç kişi alım yapılacak? Ayrıntılar haberin detaylarında...

Sağlık Bakanlığı personel alımı atamalar ne zaman yapılacak? 2019 Sağlık bakanlığı personel alımında aranan şartlar neler?

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Uzun zamandır özellikle hemşirelik alanında Sağlık Bakanlığı bünyesine alım olmuyordu. Mezun olduktan sonra atanmayı bekleyen hemşirelere müjdeli haber sonunda geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı Ağustos ayında 12 bin, eylül ve ekim aylarında iste 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı bildirildi.  Toplamda 29 bin 689 kişilik bir alım yapılacak. 

6 Bin 835 Hemşire Alınacak

CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunumunu yaptığı Hafta Sonu programına katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, alım yapacaklarını ve bu konunun ayrıntılarını anlattı.  Bakan Koca bu alımlar kapsamında kontenjanları açıkladı. Açıklanan kontenjanlara göre ilk olarak 6 bin 835 hemşire alınacak. Ardından bin ebe ve üç bin sağlık memuru alımı yapacak.  Bu alımlar kapsamında odyolog, psikolog, diyetisyen, fizik tedavi gibi alanlarda 12 bin personelin alımı için önümüzdeki ay ilana çıkılacak.

Başvurular için gerekli bilgiler, istenen belgeler ya da başvurunun ne zaman nereye yapılacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Sağlık memuru adayları için fırsat olan bu alımların ayrıntıları için bizimle olmaya devam edin.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 01:23

YORUM EKLE

Popüler Haberler