Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Personel alımında aranan şartlar nelerdir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce sağlık personel alımları ile ilgili duyurular yapmıştı. Fakat alımlar hakkında yapılan bu duyurular henüz gerçekleşmedi. Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Personel alımında aranan şartlar nelerdir? haftalardır merak edilen konular oldu. Bu konularla ilgili detaylı bilgi haberimizde.

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? Personel alımında aranan şartlar nelerdir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personel alımları ile ilgili duyuruyu geçtiğimiz haftalarda yapmıştı. Yaptığı duyuruya göre 29 bin personel alımı gerçekleştirilecekti. Sağlık personeli olmak isteyen adaylar alımların ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. Haftalardır alımın ne zaman yapılacağı bilgisi verilmedi. Adaylar ayrıca hangi alanlarda kaçar kişilik kadro olacağını da merak ediyor.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kadro Dağılımı Nasıl Olacak? Başvuru Şartları Neler?

29 bin sağlık personeli alımı yapılacağını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu açıklamasından sonra alımların hangi alanlara kaçar kadro olacağını da açıkladı. Fahrettin Koca ilk olarak 6835 hemşire, 1000 ebe ve 3000 sağlık memuru alımı yapımı olacağını daha sonra psikolog, sosyal çalışmacı, odyolog, biyolog, diyetisyen, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, fizyoterapist, sağlık fizikçisi ve perfüzyonist alımları yapılacağını ve 12 bin personel alınacağını belirtti. Ayrıca ilk etapta alınan personellerin 10 bini yataklı, 1000 personel temel sağlık hizmetlerinde geriye kalan 1000 personel de acil sağlık hizmetlerinde görev alacağını söyledi.

Alımlar Hakkında Bilgileri Nereden Öğrenebilirim?

Sağlık personel alımları hakkında bilgileri Sağlık Bakanlığının resmi sitesinden öğrenebilirsiniz. Sağlık.gov.tr adresinden detaylı ve kolayca alımlarla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Sağlık Personel Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Sağlık Personeli alımları hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kaç kişilik alım yapılacağını söylemişti. Fakat başvuru şartları ve başvuru tarihi hakkında bir bilgilendirme henüz söz konusu değil.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 21:45

YORUM EKLE
YORUMLAR
ferda
ferda - 12 ay Önce

sağlık bakanlığı biraz daha dalğa gecsinler insanlarnan