Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapılacak Kadrolar Açıklandı! İşte Alım Yapılacak Sağlık Bakanlığı Kadroları

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapılacak kadrolar açıklandı! Sağlık Bakanlığı’na ilk etapta 12 bin personel alımı yapılacak ve personel alımı yapılacak kadrolar belli oldu. İşte alım yapılacak Sağlık Bakanlığı kadroları…

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapılacak Kadrolar Açıklandı! İşte Alım Yapılacak Sağlık Bakanlığı Kadroları

Sağlık Bakanlığı 12 bin Personel Alımı!

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı yapacak ve alımların hangi kadrolara yapılacağı belli oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personel alımlarının hangi kadrolara yapılacağını açıkladı. Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı’na teşekkür ederek sağlık hizmetlerinin daha iyi hale gelmesi için belli kadrolara alımlar yapılacağını ifade etti.

Sağlık Bakanlığı’ndan Açıklama

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 29 bin 689 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Açıklamada ilk aşamada 6 bin 835 hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, dil ve konuşma terapisti, prerfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplamda 12 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. KPSS ile ataması yapılacak personellerin 10 bini yataklı tedavi kurumlarında, bin tanesi temel sağlık hizmetlerinde, bini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirilecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 10:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler