Sahte Apple Aksesuarları Haberlerine Yanıt

Apple, kısa bir süre önce BİM mağazalarında satılan Apple aksesuarlarının sahte olduğu yönünde bir ihtarname çekmiş ve basın çalkalanmıştı. BİM ise açıklama yoluna gitti.

Sahte Apple Aksesuarları Haberlerine Yanıt

Yakın tarihte Türkiye'nin döviz kurları ile imtihanı sürecinde yabancı firmalara karşı olarak ortaya konulan ambargoya BİM mağazaları da dahil olmuş ve firma uzun süredir satışını gerçekleştirdiği Apple ürünlerini artık mağazalarında satışa çıkarmayacağını duyurmuştu. Bu durumun ardından Apple tarafından mağazaya bir ihtaname çekilmiş ve satılan ürünlerin sahte oldukları beyan edilerek, bu ürünlerin hangi ithalatçıdan alındığının açıklanması istenmişti. BİM ise bu süreçte basına yansıyan "sahte ürün satışı" haberlerinin bomba etkisi yaratmasına karşı açıklama yaptı. Mağaza, sahte ürün satılmadığını bilirkişi onayı ile kanıtladığını ifade etti.

BİLİRKİŞİ ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

BİM mağazalarında satışa sunulan Apple ürünlerinin sahte olduğu yönündeki Apple ihtanamesi sonrasında, ithalatçı firmanın ismi paylaşılmış ve Apple bu ithalatçıya yönelik savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Ardından bilirkişi tarafından satılan ilgili ürünlere yönelik yapılan incelemeler neticesinde ürünlerin birebir aynı ve orijinal olduğu ispatlanırken, Apple karara itiraz etti ve takipsizlik kararı verildi. Bu durumun BİM'e yönelik medyada yarattığı olumsuz etkinin ise rahatsız edici olduğu BİM tarafından ifade edildi. BİM mağazaları kesin olarak Apple ürünlerinin satışını sona erdirmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 23:27

YORUM EKLE