Saldırıda Öldürülen Erasmus Öğrencisi Furkan Kocaman Memleketi Konya'da Defnedildi

Erasmus Değişim Programı kapsamında gittiği Polonya’nın Wroclaw kentinde uğradığı bıçaklı saldırı sonrası hayatını kaybeden Furkan Kocaman Memleketi Konya'da gözyaşları içinde defnedildi.

Saldırıda Öldürülen Erasmus Öğrencisi Furkan Kocaman Memleketi Konya'da Defnedildi

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler 2'nci sınıf öğrencisi olan Furkan Kocaman, Erasmus Değişim Programı kapsamında gittiği Polonya’nın Wroclaw kentinde cumartesi günü bir alışveriş merkezinde bıçaklı saldırıya uğradı. 21 yaşında olan Furkan Kocaman saldırı sonrası yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Furkan Kocaman'ın cenazesi yakınları tarafından morgdan alınarak, baba evine getirildi. Üniversiteli genç için helallik alındığı sırada anne Ayşegül Kocaman, "Yavrum cennet kuşum" diyerek, feryat etmesi yürekleri dağladı. Kocaman'ın cenazesi daha sonra Külahçı Camii'ne getirildi.

Burada düzenlenen cenaze törenine kentte bulunan Sağlık Bakanı Murat Koca, Vali Cüneyit Orhan Toprak ile milletvekilleri ve aile yakınları katıldı. 

Bakan Koca'nın baba Celalettin Kocaman'a başsağlığı dilediği törende cenaze namazını İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu kıldırdı. Furkan Kocaman, Hacı Fettah Mezarlığı'nda torağa verildi.

21 yaşında ki üniversite öğrencisi Furkan Kocamanın uğradığı bıçaklı saldırıyla ilgili Varşova Büyükelçiliği tarafından yapılan yazılı açıklamadaise , "Konya Selçuk Üniversitesi öğrencisi Furkan Kocaman'ın Wroclaw kentinde hayatını kaybettiği saldırının faili olarak yakalanan Muhammet Emektar'ın (29) yapılan gizli duruşmada tutuklandığı, cinayet nedeni konusunda Polonya resmi makamlarınca açıklanan bir bilgi bulunmadığı, konunun çok yönlü olarak takip edildiği" ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 13:14

YORUM EKLE