Sanal Oyun Can Alıyor

Dünya çapında milyonlarca kişinin severek oynadığı savaş oyunları birtakım felaketlere de sebep olabiliyor. Ankara’da internet üzerinden pompalı tüfek satın alan iki çocuk yaşamını yitirdi.

Sanal Oyun Can Alıyor

Kan donduran olay başkent Ankara’da yaşandı. Savaş oyunlarından etkilenen iki genç önce intenet üzerinden pompalı tüfek sipariş eti. 2000 doğumlu olduğu öğrenilen iki arkadaş önce kavga etti. Sanal oyunlarda yaşadıklarını canlandırmak isteyen iki arkadaş önce bir kadını yaraladı. Daha sonra gençler daha şiddetli tartışmaya başladı ve gençlerden birisi önce arkadaşını daha sonra da kendisini vurdu.

Olay sonucunda 18 yaşındaki iki arkadaş da hayatını kaybetti. Olayla ilgili yapılan incelemeler sonucunda yaşanılanların bilgisayar oyunu sebebiyle olduğu ortaya çıktı. Bilgisayarda veya PS’de oynanan savaş oyunları her ne kadar zararsız görünse de aslında çok ciddi psikolojik etkilere sebep olmakta. Yetkililerin bu oyunlara karşı birtakım düzenlemeler yapması bekleniyor.

Çocuklar Bilgisayar Başında Hiç de Güvende Değil

Türkiye’de çocukların yüzde 70-75’i evinde bilgisayar veya herhangi bir oyun konsoluna sahip. Bu kitlenin büyük bir çoğunluğu ise özellikle de savaş oyunlarına büyük ilgi duymakta. Günümüzde pek yaygın olan bu oyunların çocuk psikolojisine ciddi hasarlar vermekte. Gününün büyük bir çoğunluğunu bu tarz oyunlarla geçiren çocuklar gerçek yaşantısında da şiddete daha meyilli olmakta.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 17:08

YORUM EKLE