Şanlıurfa'da çatışma. 1 Şehit 2 yaralı

Şanlıurfa’da PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, bir polis şehit olurken, 2 polis de yaralandı.

Şanlıurfa'da çatışma. 1 Şehit 2 yaralı

Şanlıurfa’da PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, bir polis şehit  olurken, 2 polis de yaralandı.

PKK’lı teröristlere yönelik operasyon düzenleyen Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Halfeti’nin Dergili Mahallesi’nde saklanan PKK’lı teröristlerle çatıştı. Saklanan teröristlerin açtığı ateş sonucu Özel Harekat biriminde görevli komiser yardımcısı şehit olurken, iki polis de yaralandı. Çıkan çatışmada sonrasında bölgeye takviye güvenlik birimleri gönderilerek, bölge ablukaya alındı. Bölgeyi ablukaya alan güvenlik güçleri, 2 teröristi etkisiz hale getirdi.
Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yaralı polisler, tedaviye alındı. Şehit komiser yardımcısının cenazesi de aynı hastaneye getirildi.
Halfeti’nin Dergili Mahallesinde yürütülen operasyon ile ilgili bilgilendirmeyi Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin yaptı. Erin, “18 Mayıs 2019 günü saat 02.00 sularında İlimiz Halfeti ilçesine bağlı Dergili Mahallesi’nde PKK terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan meskun mahal operasyonunda çıkan çatışmada iki terörist etkisiz hale getirilmiştir. Olayda, büyük bir kahramanlık ve cesaret öneği gösteren bir komiser yardımcımız şehit olmuş, iki güvenlik görevlimiz de yaralanmıştır. Yaralılarımız Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmış olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Şehidimize Allah´tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı; yaralılarımıza da acil şifalar  diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 12:29

YORUM EKLE
YORUMLAR
E
E - 4 hafta Önce

Yaralılara Allahtan hayırlı şifalar dilerAllah rahmet etsin şehidimizi .Kahrolsun pkk ve sevicileri.

Popüler Haberler