Sapık Öğretmen Hapis Cezası Alıyor

Antalya’da 7. sınıf öğrencisine tacizde bulunan ve cinsel içerikli iletiler gönderen İngilizce öğretmenine verilen karar açıklandı. Öğretmene 15 yıl 11 ay 7 gün hapis cezası verildi.

Sapık Öğretmen Hapis Cezası Alıyor

Antalya’da bir ortaokulda İngilizce öğretmeni iddiaya göre 7. sınıf bir kız öğrencisini boynundan öptü. Bu girişimlerini defalarca sürdürdüğü söylenilen öğretmeni, okuldaki rehber öğretmenin ortaya çıkardığı öğrenildi. Tacize maruz kalan genç kız durumu önce annesine anlattı ve daha sonra polis devreye girdi.

Aynı okulda öğrenim gören diğer 2 kız öğrencinin de aynı suçlamayla rehber öğretmene gittiği ifade ediliyor. Tacizci öğretmenin olaydan sadece 2 ay önce yine aynı suçtan şikayet edildiği ancak beraat edildiği aktarıldı. Ancak 2 öğrencinin rehber öğretmene durumu bildirmesi üzerine savcılık 2 ayrı iddianame hazırlama kararı verdi.

Bakanlık Harekete Geçmişti

Geçtiğimiz aylarda yaşanan cinsel istismar suçları sebebiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçmişti. İnsanlara ev ziyaretlerinin yapılacağı ve bu konuda bir sıkıntının olup olmadığının sorulacağı aktarılmıştı. Bu anlamda Bakanlık tarafından gerekli önlemlerin alınacağı paylaşılmıştı.

Aynı adımlar uyuşturucu bağımlılığı için de atılmış ve pek çok yerde uyuşturucu bağımlıları tedavi altına alınmıştı. Şuanda bu bakanlığın yerine gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da bu anlamda çalışmalarını sürdürmekte.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 11:16

YORUM EKLE