Şehit Acısı Çukurca'yı Vurdu

Hakkari’nin Çukurca ilçesine Kuzey Irak tarafından düzenlenen füze saldırısı sonucu 1 asker şehit oldu ve 3 asker de yaralanmıştı. Saldırıda ağır yaralanan 1 işçinin ise hastanede yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Şehit Acısı Çukurca'yı Vurdu

Silahlı terör örgütü mensupları Kuzey Irak’tan düzenlediği saldırıyla 2 kişinin şehit olmasına sebep oldu. ZAP bölgesinden atılan 2 füzenin Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki askeri üs bölgesine  isabet ettiği öğrenildi. Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 2 füze atıldığı doğrulandı. Valilik gerçekleşen hain saldırı sonucunda 1 askerin şehit olduğunu ve 1 sivil olmak üzere 3 askerin de yaralandığını açıklamıştı. 

Yapılan açıklamadan kısa bir süre sonra ne yazık ki işçinin bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiği aktarıldı. Hakkari Valiliği yaptığı açıklamada konuya ilişkin soruşturmaların sürdürüldüğünü belirtti. 

3 PKK’lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Bugün aynı zamanda TSK tarafından düzenlenen operasyonlarda terör örgütü PKK’ya ait olduğu tespit edilen sığınma yerleri vuruldu. Düzenlenen hava harekatında 3 teröristin etkisiz hale getirildiği aktarıldı. Genelkurmay Başkanlığı, operasyonun MİT ile TSK güçlerinin müşterek operasyon düzenlediğini aktardı. 

Silahlı terör örgütlerine karşı hem sınır içinde hem de sınır ötesinde operasyonlar büyük bir hızla sürdürülmekte. Özellikle de Türkiye için tehlike arz eden sınır illerinde ciddi adımlar atılmakta.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 13:13

YORUM EKLE