Şehit Anaları Derneği Başkanına soruşturma

“Siz neden ayakkabı kutusu denince kızıyorsunuz, siz kutularda para sakladınız, hırsızlık yaptınız” diyen Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Alp Akbaba’ya cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma başlatıldı.

Şehit Anaları Derneği Başkanına soruşturma

“Siz neden ayakkabı kutusu denince kızıyorsunuz, siz kutularda para sakladınız, hırsızlık yaptınız” diyen Şehit Anaları Deneği Başkanı Pakize Alp Akbaba’ya cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma başlatıldı.

5 Aralık 2017’de ‘Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’nda konuşma yapan Şehit Anaları Deneği Başkanı Pakize Alp Akbaba’ya cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma başlatıldı.

Akbaba konuşmasında, “AKP'ye sesleniyorum; benim oğlumun ayakkabı kutusu var, bununla gurur duyuyorum. Bakın ayakkabısının altı çürümüş, benim yüreğim kale gibidir. Siz neden ayakkabı kutusu denince kızıyorsunuz” demişti.

Akbaba, “Ne dediler bize? 'Evet oyu verenler cennete gidecek' Sayın Binali Yıldırım'a soruyorum bu kadar ananın içinde. Sen cennete gidebiliyor musun da beni cennete götüreceksin? Ne dediler? 'Artık analar ağlamayacak, şehitler gelmeyecek' Gücünüz yetmiyorsa o görevi bırakın, siz yemin etmediniz mi? Ben bir anayım, ben cumhuriyet kadınıyım, şehit anasıyım. Ben Atatürk'ün izinde giden bir anayım. Her şeyi elinize aldığınızı sanıyorsunuz değil mi, bu analar ölmeden cumhuriyeti alamazsınız. Adaleti asla asla yok edemeyeceksiniz” demişti.

“AKP, FETÖ'cü değil mi? Her biriniz ayrı ayrı methediyordunuz. Orduya, emniyete, dine, eğitime, milletin içine FETÖ'cü soktunuz” diye konuşan Akbaba, “Sizden bu hesap sorulacak. Ne mutlu Türküm diyene! Bunu içten söylüyorum. AKP'ye sesleniyorum; benim oğlumun ayakkabı kutusu var, bununla gurur duyuyorum. Bakın ayakkabısının altı çürümüş, benim yüreğim kale gibidir. Siz neden ayakkabı kutusu denince kızıyorsunuz, siz kutularda para sakladınız, hırsızlık yaptınız. Her yerde başkomutan Recep Tayyip Erdoğan. Hayır efendim olamazsın, kabul etmiyorum. Herkes haddini bilsin, dönüp dolaşıp bu sizin ayağınıza dolanacak. Millet hesap soracak ondan korkuyorsunuz, kaçmadan hesap vereceksiniz” şeklinde konuşmuştu.

Açılan soruşturmayı Yeniçağ yazarı Murat Ağırel sosyal medya hesabından duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 14:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler