Sivas’ın Ulaş ilçesinde evler su altında!

Sivas’ın Ulaş ilçesinde evler su altında! 7 ev ciddi maddi hasar gördü. Aynı zamanda 16 tane küçükbaş hayvan da sel sularına kapılarak telef oldu…

Sivas’ın Ulaş ilçesinde evler su altında!

Sivas’ın Ulaş ilçesine ortalama 40 kilometre mesafede bulunan Güneşli Köyü’nde kendini gösteren dolu yağışı sonrasında sel felaketi meydana geldi. Köyde 7 adet ev sular altında kaldı ve ciddi anlamda maddi hasar gördü. Diğer yandan 16 adet küçükbaş hayvan sel sularına kapılarak telef oldu. Köyde AFAD ve Ulaş Belediyesi İtfaiye ekipleri çalışma yapmaya başladılar.

Sivas’ın Ulaş ilçesinde evler su altında! ile ilgili görsel sonucu

Güneşli Köyü muhtarı Musa Kazım Kesiriklioğlu tarafından yapılan açıklama kapsamında köyde dolu yağışının bir anda başladığını ve yağış sonrasında da ortalığın resmen bembeyaz olduğunu ifade etti. İlk defa böyle bir yağışa tanıklık ettiğini anlatan muhtar, dolu yağışı sonrasında yağmur yağışının başladığını ve dağ yamaçlarından gelen su ile sel felaketinin meydana geldiğini söyledi.

Sel sularının evlere ve ahırlara dolduğunu ve ahırlardaki hayvanların kurtarılması için çaba gösterdiklerini ifade eden muhtar 16 tane küçükbaş hayvanın telef olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 01:47

YORUM EKLE

Popüler Haberler