Siverek olayı nedir? neler oluyor? Katliamın görüntüleri ortaya çıktı

Geçtiğimiz gün Siverek’te dehşet verici bir olay yaşandı. Tüm Türkiye bu acı olayı konuşurken olayın görüntüleri ortaya çıktı. 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın sebebi neydi? Siverek’te ne oldu? İşte Türkiye’nin gündemine oturan olayın detayları…

Siverek olayı nedir? neler oluyor? Katliamın görüntüleri ortaya çıktı

Şanlıurfa Siverek’te geçtiğimiz gün yaşanan vahşetin detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Yaşanan olayın görüntüleri bugün ortaya çıktı. Siverek’te İzol aşireti arasında çıkan silahlı çatışmada 4 kişi hayatını kaybetti. Olayda 5 kişi de yaralandı.

AK PARTİ’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Sosyal medyada SiverektekiKatliamaSesVer etiketiyle başlatılan harekete binlerce destek paylaşımı geldi. Ak Parti kurucularından olan Zülfikar İzol’e suçlamalar geldi. Bunun üzerine Ak Parti eski milletvekili Mahzar Bağlı bir tweet attı. Bu tweette “Siverek’teki katliamı ‘AKP eski milletvekili Zülfikar İzol’ üzerinden AK Partiye bağlayan ne çok alçak varmış? Hiç alakası yok. Zira bölgedeki çatışmalar, tamamen farklı bir sosyolojiye sahip ve de ‘içe’ dönüktür. Kan davaları ‘öteki’ ile değil kendi kanından olanladır maalesef” denildi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Geçtiğimiz hafta sonu cumartesi günü Şanlıurfa 'nın Siverek İlçesi 'ne bağlı Çeltik Mahallesi'nde İzol Aşireti'ne mensup kişiler arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıkmış, tartışma kısa sürede büyüyüp silahlı kavgaya dönüşmüştü.  Saldırı sonrası 42 yaşındaki Zozan İzol , 24 yaşındaki Mustafa Serdar, 42 yaşındaki Meral İzol ve 49 yaşındaki Hakkı İzol hayatını kaybederken, Rıdvan Buluş (30), Serdar Delen (31) ise yaralıları taşıyan otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.Ayrıca Yusuf Rojhat İzol, Cihan İzol, Serhat Ferman İzol, Cemal İzol ve Mehmet Metin İzol ise yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 20:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler