Sri Lanka'da Terör Saldırısında Ölen Türk Mühendislerin Acı Haberi Ailelerine Ulaştı

Sri Lanka'da kilise ve otellere yönelik yapılan terör saldırısında 2 Türk vatandaşı mühendis hayatını kaybetti. Türk Mühendisler Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş'un acı haberi Türkiye'de bulunan ailelerine ulaştı.

Sri Lanka'da Terör Saldırısında Ölen Türk Mühendislerin Acı Haberi Ailelerine Ulaştı

Sri Lanka'da kilise ve otelleri hedef alan terör saldırılarda yaşamını yitiren mühendis Yiğit Ali Çavuş ve mühendis Serhan Selçuk Nariçi'nin ölüm haberleri ailelerine ulaştı.

Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş ile bu sabah kahvaltı yapmak için Sri Lanka'nın başkenti Kolombo'daki bir otele gitti. İki arkadaş kahvaltı yaptıkları sırada teröristlerin düzenlediği bombalı saldırılarda hayatını kaybetti.

Yiğit Ali Çavuş'un vefat haberi, Kadıköy'de yaşayan ailesine iletildi. Büyük üzüntü yaşayan aileyi yakınları teselli etmeye çalışıyor.

Yiğit Ali Çavuş'un babası Mehmet Çavuş, oğlunun özel bir şirkette mühendis olarak görev yaptığını sabah arkadaşıyla kahvaltıya gittiği sırada saldırıların gerçekleştiğini dile getiren baba "Pırıl pırıl bir çocuktu, İTÜ'yü onur derecesiyle bitirdi, iki dil biliyordu. Ülkesi için başarılı bir çocuktu, yani böyle insanlara nasıl kıyıyorlar." diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun kendisini aradığını söyleyen Çavuş, Dışişleri Bakanının gerekli talimatları verdiğini ve cenazenin en kısa sürede Türkiye'ye getirileceğini söylediğini aktardı.

Özel bir şirkette elektrik-elektronik mühendisi olarak görev yapan Serhan Selçuk Nariçi'nin ölüm haberi ise Dışişleri Bakanlığı ile Kolombo Büyükelçiliği'nden Gölbaşı'nda yaşayan ailesine telefonla bildirildi.

Çocuklarının ölüm haberini aldıktan sonra yasa boğulan Nariçi ailesinin fertleri aldıkları acı haberin ardından Mimar Sinan Mahallesi'ndeki evlerine Türk bayrağı astılar.

Emekli memur olan baba Mehmet Nariçi, oğlunun öldüğü terör saldırısını lanet yağdırıken, birçok yetkilinin kendisini arayarak başsağlığı dileklerinde bulunduğunu bildirdi.

Mehmet-Gönül Nariçi çiftinin 4 çocuğundan biri olan Serhan Selçuk Nariçi'nin Gaziantep Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra Afganistan, Azerbaycan, Moritanya'da çalıştığı ve son olarak da 3 yıldır Sri Lanka'da bulunduğu söylendi.

Oğlunun acı haberiyle yıkılan baba Mehmet Nariçi, "Oğlum mezun olduktan sonra çalışmaya başladı. Hep yurt dışında çalışıyordu. Daha önce Afganistan, Azerbaycan, Moritanya ve 3 yıldır da Sri Lanka'daydı. Bu sabah terör saldırısında kendisini kaybettik. Ölüm haberini Dışişleri Bakanı ile Kolombo Büyükelçisi arayarak ilettiler. Birçok kurum ve kuruluştan yetkili telefonla başsağlığı dileklerini iletip, acımızı paylaştı. Gencecik oğlumu teröre kurban verdim. Bu saldırılar sona ersin, artık kimse teröre kurban gitmesin" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 22:45

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Allah rahmet eylesin gencecik çocuklar ailelerine sabır dilerim


Popüler Haberler