İstanbul 17°
parçalı az bulutlu
07 Ekim 2019 Pazartesi 19:35
Subay alımı başvuruları son başvuru ne zaman? Muvazzaf subay alımı başvuru şartları ve detayları

Vatandaşlar 2019 senesinde yapılacak olan muvazzaf subay alımları hakkında araştırmalarını yapıyorlar. Milli Savunma Bakanlığı tarafından her sene belirlenen dönemlerde alımları gerçekleşen muvazzaf subayların okumaları gereken başvuru kılavuzu da geçtiğimiz aylarda yayınlandı.

Memur alımı ilanları için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayabilirsiniz.

LİNK

Milli Savunma Bakanlığı Personel temin sayfası da aşağıdaki kısımda yer almaktadır.

https://personeltemin.msb.gov.tr/

Subay alımı başvuruları son başvuru ne zaman? Muvazzaf subay alımı başvuru şartları ve detayları ile ilgili görsel sonucu

Başvuru İşlemleri

Adaylar ön başvuru işlemlerini 7 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirebilmektedirler. Yukarıdaki kısımda yer alan intenet adresinden ön başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. E-devlet şifresi ile sisteme giriş yapılması sonrasında tüm boşlukların doldurulması gerekmektedir. Tercih yapma ekranına gelinmesi ardından ilgili alımın seçilmesi gerekli olmaktadır. Sonrasından tercihlerimi göster seçeneğine girerek buradan teyit edilebilmektedir.

Adayların TC kimlik numaraları, aday numarası olarak kullanılacaktır. Müracaat tarihinin sonuna kadar (7 Ekim 2019) bilgiler güncellenebilmektedir. Bu tarihten sonrasında adayların iletişim bilgileri yalnızca MSB Personel Temin Daire Başkanlığı’na gönderilecek olan ıslak imzalı dilekçeler ile güncellenebilmektedir.

Adayların aşağıdaki kısımda sıralanmış olan hususlara da dikkat etmeleri gerekmektedir.

Mezun olunana okul programına uygun olacak şekilde istenilen kuvvet ve branşa sırasıyla tercih yapılabilir.

Kuvvet Komutanlığı tercihleri yalnızca seçim aşamalarına katılım gösterecek adaylara yapılacak çağrının esas olması şeklinde sıralı olarak yapılacaktır.

Sınav aşamalarından başarıyla çıkan adayların yerleştirme işlemleri adayın tercih ettiği tüm Kuvvet Komutanlıkları için sınıflandırmaya maruz kalacaklardır. Tercihlerin hepsinin kazanılması durumunda istenilen kuvvet komutanlığına kayıt işlemi gerçekleştirilebilecektir.

 Sınav aşamalarını müteakip sağlık raporu koşullarını muharip ya da yardımcı sınıflar için farklı olacağı için tercihlerin yapılırken son derece dikkatli olması gerekmektedir. Tercihler sürecin sona ermesi ardından değiştirilememektedir.

Başvurusu kabul olan adaylara MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda fiziki yeterlilik testi ve mülakat tarihleri aşağıdaki site üzerinde yayınlanacaktır.

https://personeltemin.msb.gov.tr

Başvuru Koşulları

Fakülte ve Yüksek Okullar Askeri Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait yönetmelik 25/a ve 25/b maddelerinde düzenlenmiş olan

(I) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

(II) Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

(III) Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

(IV) Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak,

(V) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak,

(VI) Herhangi bir kadın/erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,

(VII) Hakkında Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz kararı bulunmamak.

(b) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

(c) Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da

terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

(ç) 926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik’teki diğer şartlara sahip olmak.

Son Güncelleme: 08.10.2019 15:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.